Proporcje bliskości

Rafał Zakrzewski, student Akademii Sztuki jest młodym, stawiającym pierwsze kroki w świecie mody, projektantem. Jesienią zeszłego roku rozmawialiśmy z nim, m.in. o jego fascynacji tkaniną i artystycznym podejściu do ubioru. Dziś prezentujemy kilka z jego projektów, w których skupił się przede wszystkim na proporcjach i kompozycji, a także ich użyteczności.

Autor

Aneta Dolega

galeria

– Kolekcja Modern Bandits to kolekcja inspirowana modą uliczną, tzw. „szczecińską dresiarą”, w której pobrzmiewa nuta nonszalancji – mówi projektant. – Natomiast Closer to projekt bluzy do przytulania, odpowiadający na problem braku bliskości. Główną ideą jest zbliżenie ludzi – bluza daje nam przyjemność wynikającą z bliskości. Projekt bazuje na analizie potrzeb współczesnego człowieka – doskwiera nam samotność i potrzeba bliskości z drugim człowiekiem. 

Młody projektant jest finalistą XI edycji Fashion Designer Awards Poland. Prezentował swoje projekty m. in.: na wystawie Dizajn Młodych podczas OEES w Krakowie (sierpień/2018), a także na wystawie Young Polish Designers: Studies in Reality podczas Dutch Design Week. Publikował m.in. w Hiro, Trend Agency Move i Fashion Magazine. 

 

1( 142)
Styczeń'21