Postanowienia do spełnienia

Początek nowego roku to czas postanowień. To dobry moment na zrobienie czegoś wyłącznie dla siebie. Jedną z tych rzeczy jest odpowiednia pielęgnacja, zarówno skóry twarzy jak i całego ciała. Wspomagana odpowiednimi zabiegami potrafi zdziałać dużo dobrego. W Luxmedcia Face And Body Beauty możemy  spełnić te pielęgnacyjne postanowienia. 

Autor

prestiz

galeria

Pielęgnacja domowa powinna być obowiązkowym punktem zarówno porannym jak i wieczornym, dzięki temu nasza skóra będzie zdrowa, a co za tym idzie dobrze nawilżona, jędrna, sprężysta i promienna. Najistotniejsze jest prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy, jej nawilżenie, a także ochrona przeciwsłoneczna, dzięki której unikamy poważnych chorób, przebarwień oraz fotostarzenia. – mówi Marzena Rutkowska, menager i specjalista ds. kosmetologii w salonie kosmetycznym Luxmedica Face And Body Beauty.  Pielęgnacja domowa to jedno, ale czasem to dla skóry za mało, w szczególności gdy borykamy się z problemem zmarszczek, przebarwień czy blizn. Z pomocą przychodzi kosmetologia i jeden z skuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów – mezoterapia mikroigłowa, którą znajdziemy w Luxmedica Face and Body Beauty. – Zabieg ten polega na wprowadzeniu do skóry wysoko skoncentrowanych preparatów rewitalizujących oraz witamin (tzw. koktajli) za pomocą odpowiednio głębokich i gęstych nakłuć wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji – tłumaczy Marzena Rutkowska. – Mezoterapia zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez wywołanie stanu zapalnego tkanki. Efekty zauważalne są na ok 28 dni od zabiegu (tyle zajmuje naszej skórze na całkowite odnowienie). Jednak najlepszą poprawę daje seria zabiegów. 

Celem mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie i stymulacja warstw naskórka, dzięki temu jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie. Zwiększa się również elastyczność i napięcie skóry oraz następuje pogrubienie warstwy naskórka wraz z poprawą jego funkcji. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna, nawilżona i rozświetlona – po prostu młodsza.  Mezoterapia stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, zmniejsza głębokość zmarszczek, rozjaśnia zmiany barwnikowe oraz poprawia mikrokrążenie w skórze. Mikronakłuwanie może być stosowane również na skórę ramion, grzbietów dłoni, brzucha, pośladków i ud.

Jednym z postanowień noworocznych jest poprawa wyglądu naszej sylwetki. Ćwiczenia połączone ze zbilansowaną dietą dają dobre efekty ale warto wspomóc je różnego rodzaju zabiegami z medycyny estetycznej. Prawdziwym przebojem w tym zakresie jest karboksyterapia. – Polega ona na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla – mówi Marzena Rutkowska. – Tak podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynia krwionośne. Dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, złe odżywianie, czy brak aktywności fizycznej. To metoda o wielokierunkowym działaniu – Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny – tłumaczy specjalistka. – Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Działa redukująco na tkankę tłuszczową, idealne sprawdza się w przypadku cellulitu, a także rozstępów, blizn, cieni i worków pod oczami. Wzmacnia również cebulki włosów. Ponadto jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – po zabiegu możemy śmiało wrócić do codziennych obowiązków.

Marzena Rutkowska

manager salonu

Luxmedica Face And Body Beauty
ul. Welecka 1a
Mierzyn
1( 142)
Styczeń'21
gajda