Klimatyczne lofty w sercu miasta

To wyjątkowa i śmiała inwestycja. Nowoczesne mieszkania powstają w zabytkowych budynkach dawnej fabryki papieru Wiese&Co (z końca XIX wieku) położonych w topowej części Szczecina – Pogodna, na pograniczu z centrum miasta. To doskonały wybór dla osób, które cenią połączenie historii z oryginalnością i innowacyjnością.

Autor

Dariusz Staniewski

Ceglany gmach fabryki Wiese & Co zbudowany został w 1898 roku. Znajduje się w podwórku między ulicami 5 Lipca i Adama Mickiewicza. Po drugiej wojnie światowej, krótko, użytkowała go znana szczecińska firma odzieżowa – Dana. Teraz całkowitej metamorfozie poddaje go firma Smart House. To niezwykłe połączenie istniejącej zabytkowej zabudowy z nowoczesną architekturą. Dzięki temu mariażowi powstaje miejsce o szczególnym, loftowym charakterze. Oryginalna ceglana elewacja, zewnętrzna szklana winda wraz ze stalowymi elementami wykończenia sprawiają, że inwestycja Smart Loft będzie się wyróżniać nie tylko funkcjonalnością, ale również elegancką, nowoczesną formą.

Inwestycja przy ulicy 5 Lipca będzie obejmować dwa budynki wraz z parkingiem podziemnym i komórkami lokatorskimi. Łącznie zaplanowano 46 mieszkań o powierzchni od ok. 37 m2 do 106 m2, z balkonami lub tarasami widokowymi, a w kondygnacji parterowej z przynależnymi ogródkami. Szeroki wachlarz proponowanych powierzchni umożliwia różne rozwiązania w układzie pomieszczeń. Inwestor zapewnia najwyższy standard wykonania i wykończenia mieszkań. Będą się one charakteryzować m.in. wysokimi loftowymi stropami, pięknymi łukowymi oknami w ramie aluminiowej, dźwiękochłonnymi i antywłamaniowymi drzwiami wejściowymi. W cenie mieszkania nabywcy otrzymają komórkę lokatorską, a także podwyższony standard wykończenia, jak np. ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni lokalu oraz gładzie gipsowe na ścianach i sufitach. Na trzecim piętrze znajdą się mieszkania 2-poziomowe. Wysoki standard budynków, najwyższa jakość użytych materiałów wykończeniowych oraz dogodna lokalizacja, z dala od ulicznego zgiełku, a jednocześnie w sercu Szczecina, to niezaprzeczalne atuty mieszkań w inwestycji, a także gwarancja rosnącej wartości nieruchomości. Druga linia zabudowy gwarantuje ciszę i spokój. To idealne miejsce zarówno pod inwestycję jak i do zamieszkania z rodziną. W budynku A (z windą) znajdą się mieszkania z tarasami widokowymi i ścianą okien (HS – aluminiowe ramy) dającą poczucie przestrzeni. Natomiast budynek B, to czysta kameralność i wyjątkowy klimat. Części wspólne inwestycji zostaną ogrodzone i objęte całodobowym monitoringiem, co zapewni mieszkańcom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Oświetlenie oraz różnorodna roślinność stworzą niepowtarzalne miejsce i przyjazną do życia enklawę.

Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Niezbędne prace rozbiórkowe zostały zakończone. Budowa już trwa. Jej zakończenie zostało zaplanowane na 2022 rok.