Nieruchomości premium w Szczecinie – po czym je poznać?

Według raportu High Level Book 2020 rynek nieruchomości premium w Polsce nie zwalnia. Jego wartość wzrosła o ponad jedną trzecią w porównaniu do roku ubiegłego. Również w Szczecinie inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie cieszą się popularnością. Czym charakteryzuje się ten segment mieszkaniowy? Wyróżniki tego rynku opisuje Bartłomiej Mandryga, dyrektor sprzedaży i marketingu w PCG Group na przykładzie Victoria Apartments. 

Autor

prestiz

Lokalizacja

O tym, czy dana inwestycja może być określona jako premium mówi już sama jej lokalizacja. Zazwyczaj są to apartamenty ulokowane w centralnych częściach miast. Ale nie jest to regułą. Najważniejsze, by pozwalała swoim mieszkańcom korzystać z pełni jej potencjału. Dobrym przykładem jest tutaj Victoria Apartments, inwestycja PCG. – Victoria Apartments powstaje nad samym jeziorem Dąbie, w pobliżu Parku Krajobrazowego Dolnej Doliny Odry. Naszą ofertę kierujemy więc przede wszystkim do osób ceniących sobie bliskość natury i chcących czerpać  z niej maksimum korzyści. Pobliskie tereny sprzyjają uprawianiu sportów wodnych, wycieczkom rowerowym czy uprawianiu joggingu. Doskonale odnajdą się tutaj rodziny i posiadacze czworonogów – tłumaczy Bartłomiej Mandryga. Victoria Apartments oferuje widok na taflę jeziora, a jednocześnie szybki dojazd do głównych atrakcji miasta. Sama dzielnica nie jest tu najważniejsza, ale to, co lokalizacja Victorii oferuje swoim mieszkańcom. 

Wykończenie

Mieszkania premium charakteryzują się przede wszystkim ponadczasowym designem. Zakup takiej nieruchomości to inwestycja na lata traktowana jako bezpieczna ochrona kapitału. Stosowane w niej rozwiązania muszą gwarantować, że będzie imponująco prezentować się nie tylko w momencie przekazania jej nabywcom, ale także później. Już sama bryła powinna być wizytówką dewelopera opisującego się jako premium. Potencjalni klienci powinni także zwrócić uwagę na staranność, z jaką wykonano części wspólne – lobby, hale garażowe, patia czy ogrody dla mieszkańców. 

W obliczu pandemii okazało się także, że przy wyborze miejsca do życia bardzo ważna jest otaczająca nas zieleń. Zarówno jeśli chodzi o bliskie sąsiedztwo przyrody, jak też zadbane tereny, które zapewnia deweloper. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zieleń, która „wychodzi” na ściany czy dachy. – Przy tworzeniu Victorii dużą wagę przywiązywaliśmy do estetycznego i eleganckiego wykonania projektu budynków, ale także wykończenia części wspólnych. Same apartamenty mają w sobie wiele klasy: zawdzięczają to wysokościom ścian (273 cm) czy też dużym tarasowym oknom. Naszym mieszkańcom dodatkowo proponujemy, by skorzystali z opcji wykończenia „pod klucz”. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają zapewnioną profesjonalną pomoc fachowców w aranżacji swojego domu, a sami oszczędzają czas i unikają zbędnego stresu związanego z nadzorem. 

10 w skali komfortu

Najbardziej modne adresy w mieście oferują szereg rozwiązań podnoszących standard mieszkania i ułatwiających życie samych mieszkańców. Znaczna część deweloperów zapewnia już halę garażową i miejsca postojowe dla mieszkańców, komórki lokatorskie, cichobieżne windy czy wideofon. Tworzący miejsca premium idą krok dalej. – Wszystkie nasze apartamenty wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania mieszkaniem. Mieszkańcy mają także zapewnione ogrzewanie podłogowe oraz przyłącze do klimatyzacji. Pamiętaliśmy także o najmłodszych, dla których powstanie plac zabaw oraz o osobach z niepełnosprawnościami – budynek jest przystosowany, by w pełni mogli z niego korzystać. Wszyscy mogą także skorzystać z przeznaczonych dla nich szaf do przechowania na balkonach. Uznaliśmy, że potencjalni mieszkańcy, którzy będą amatorami wielu sportów mogą potrzebować więcej miejsca na przechowywanie sprzętów niż tylko komórka lokatorska – mówi Bartłomiej Mandryga. 

Rynek premium – prognozy 

Szczecin to miasto wyjątkowe – ponad połowa jego terenu zajmuje woda i tereny zielone. To także obszar atrakcyjny biznesowo i gospodarczo. Coraz częściej doceniają go inwestorzy poszukujący nowych lokalizacji pod inwestycje magazynowe i biurowe, co zauważyli specjaliści z Colliers International. Sprzyja temu jego lokalizacja i dobra komunikacja z kluczowymi ośrodkami miejskimi w Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę te czynniki oraz pandemiczne okoliczności w postaci chęci ochrony kapitału inwestorów, należy spodziewać się znacznego rozwoju rynku nieruchomości premium w Szczecinie. 

Tym bardziej, że analizując raport High Level Book 2020, widać znaczny trend wzrostowy w całym kraju. Rosną zarówno ceny, jak i liczba sprzedanych mieszkań premium. Mimo to wciąż pozostajemy relatywnie tani w porównaniu do zachodnich sąsiadów przy jednoczesnym nie ustępowaniu im w kwestiach jakości budowanych inwestycji. 

Inwestycja Victoria Apartments realizowana jest przez Grupę Deweloperską PCG, która na rynku deweloperskim działa od 30 lat. Za grupą stoi bogate doświadczenie – w czasie swojej działalności zrealizowała ona 37 inwestycji, w ramach których powstało m.in. ponad 160 tys. mkw. nieruchomości mieszkalnych.

 
PCG
ul. Panieńska 17
Szczecin
2( 143)
luty'21