Dobre dla ciała i ducha

Delikatne dla skóry mydełka, sojowe świece i pięknie pachnące pyłki do kąpieli. Wszystko naturalne, ręcznie robione, powstające w domowej pracowni. Dobra Szczecińska Manufaktura to nie tylko marka, której celem jest zadbanie o naszą urodę i relaks, ale to także efekt sytuacji, w której się wszyscy znajdujemy od wielu miesięcy. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

– Pomysł, aby zająć się produkcją mydeł i świec przyszedł spontanicznie, choć pośrednio do rozpoczęcia tego typu działalności zmusiła nas obecnie panująca w kraju sytuacja – mówi Magdalena Białachowska. – Stan epidemiczny i obostrzenia, które zostały wprowadzone uniemożliwiły mi pracę w zawodzie. Z wykształcenia jestem biotechnologiem, zawsze przejawiałam zamiłowanie do chemii, a pracuję jako trenerka personalna – jednak od połowy października siłownie są zamknięte. Mój partner ma firmę budowlaną, ale pasjonuje się stolarką. Pewnego dnia po prostu rzucił: „a może zaczęłabyś robić mydła?". Przeczytałam kilka artykułów, aby zagłębić się bardziej w temat i po kilku dniach zrobiłam pierwsze mydła.

W Dobrej znajdują się m.in. mydła glicerynowe wyprodukowane na bazie naturalnych roślinnych składników, nie zawierające sztucznych barwników, aromatyzowane olejkami eterycznymi lub zapachowymi. Nadają się do każdego rodzaju skóry. Dokładnie oczyszczają skórę i zapobiegają jej pęknięciom, łagodzą podrażnienia, zmiękczają naskórek, działają kojąco, bardzo dobrze ją nawilżają. Mogą być używane przez wegan, ponieważ nie zawierają żadnych odzwierzęcych dodatków. – Chcemy dodać do oferty jeszcze więcej produktów kosmetycznych, a oprócz tego również rzeczy tworzące wyposażenie domu.

Mamy już ręcznie robione mydelniczki z egzotycznego drzewa okoumè, chcemy stworzyć ręcznie robiony drewniany kominek do topienia wosków zapachowych, świece z betonową podstawą. Pomysłów mamy wiele.

 

2( 143)
luty'21