Muzyczne odKURZanie

Błyska, migocze, drapie gdzieś głęboko pod skórą, nie daje się zapomnieć. Zespół KURZ to projekt trójki szczecińskich artystów –Marcina Styborskiego, Tomasza Nawrockiego i Alicji Kruk, która go powołała do życia. 

Autor

Aneta Dolega

Charyzmatyczna wokalistka, znana z duetu OHO! KOKO zniknęła ze sceny na kilka miesięcy. – Powodem tego była bardzo ciężka depresja, której doświadczyłam i która odebrała mi siły do dalszych działań muzycznych – wyznaje. – Kiedy z moim zdrowiem zrobiło się lepiej, skumulowana kreatywna energia popchnęła mnie do napisania kilku utworów. Wysłałam je do Marcina Styborskiego, który przyjął mnie z otwartymi ramionami i wielkim zaufaniem. Tak zaczęliśmy wspólną przygodę, do której później dołączył Tomek Nawrocki. 

Muzyka, którą tworzą to barwna, taneczna i niezwykle szczera opowieść o tym, o czym mówić jest najtrudniej – o depresji, samotności, tęsknocie za wolnością i prawdziwym uczuciem. – Inspiracje czerpię głównie z osobistych przeżyć. Bardzo zależy mi, żeby ten projekt był intymny i traktował o tematach ważnych nie tylko dla mnie, ale także społecznie – opowiada Alicja. – Piszę o zdrowiu psychicznym, życiu z chorobą, jej następstwami, wykluczeniu ale też wsparciu najbliższych. Myślę, że mogę dzięki temu pomóc nie tylko sobie, ale też ludziom borykającym się z różnymi problemami. Oswajanie tego tematu jest bardzo istotne, bo wtedy nie czujemy się aż tak wyalienowani i mamy nadzieję na dobre życie. Razem z chłopakami z KURZU powzięliśmy sobie za misję rozpoczęcie dialogu o zdrowiu psychicznym w muzyce. 

Trio zadebiutowało pod koniec zeszłego roku koncertem online, a to dopiero początek.

 

 
2( 143)
luty'21