Żeglarz pod pełnymi żaglami

Od lipca 2020 roku na internetowej platformie YouTube działa nowy żeglarski kanał pt. „Żeglarz”. Jego twórcami są Yacht Klub Polski Szczecin oraz Fundacja OFF Marina. To miejsce dla wszystkich miłośników żeglarstwa – nie tylko z Pomorza Zachodniego i Szczecina.

Autor

Dariusz Staniewski

galeria

Prace nad „Żeglarzem” trwały przez kilka miesięcy. – Będziemy wam dostarczać różnorodne, wysokiej jakości materiały ze świata jachtingu, od prostych popularyzacyjnych materiałów, przez edukację morską, relacje z imprez i wydarzeń żeglarskich po historię ludzi, miejsc, jachtów i wypraw ze świata morskiej historii naszego regionu. Nie zabraknie również praktycznych porad oraz elementarnej teoretycznej wiedzy żeglarskiej – zapowiadali twórcy kanału.

– Najpierw przez dwa tygodnie relacjonowaliśmy przebieg 56. Etapowych Regat Turystycznych. Następnie była seria autorskich, dokumentalnych, reportażowych materiałów filmowych. Na kanale nie zabraknie teoretycznej i praktycznej wiedzy żeglarskiej, będziemy prezentować historie ludzi, miejsc, wydarzeń, wypraw żeglarskich z naszego pięknego świata morskich opowieści. Zapraszam wszystkich – od wytrawnych żeglarzy, prawdziwych wilków morskich, po tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoja przygodę z żeglarstwem – anonsuje „Żeglarza” Marcin Raubo, komandor YKP Szczecin.

Na kanale można obejrzeć m.in. filmowe sylwetki mistrzów żeglarstwa np. kapitana Wojciecha Jacobsona, czy Patryka Zbroi, prezentację żeglarskiego projektu, który znalazł się w najnowszej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego –„Zakotwicz w Szczecinie”, relację z 56. Etapowych Regat Turystycznych, propozycję dla młodzieży, czyli na czym polega szkółka żeglarska, finał setnych regat Polish Match Tour, które odbyły się w Szczecinie w Centrum Żeglarskim podobnie jak Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13.

YKP Szczecin zaprasza wszystkich rodziców do zapoznania się odcinkami „Szkółka żeglarska. Szkoła życia” oraz „Szkółka Optimist. Żeglarstwo dla najmłodszych” które ukazują na czym polega prawdziwa edukacja morska. Nie ma lepszego miejsca by zobaczyć, że żeglarstwo opiera się na prawdziwych obowiązkach względem załogi i jachtu, intensywnie łącząc teorię z praktyką. 

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z kanałem: www.youtube.com/c/zeglarz2020.

 

 
2( 143)
luty'21