Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Dzień dobry, moim problemem i ogromnym kompleksem jest owal mojej twarzy. Niestety czas i grawitacja sprawiają, że moja twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Do tego wiem też, że jestem osobą niecierpliwą oraz niesystematyczną – potrzebuję zabiegu nieoperacyjnego, który da mi szybki efekt, bez regularnych wizyt w klinice. Proszę o propozycje.

Medycyna estetyczna głównie opiera się na zasadach systematycznych, i wielopoziomowych działań oraz cyklicznej stymulacji. Dla uzyskania najlepszych efektów większość zabiegów przeprowadza się w seriach. Jednak wychodząc naprzeciw niecierpliwym pacjentom, którzy pragną efektu „natychmiastowego”, zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazły się zabiegi, które nie wymagają częstych wizyt w Klinice. Oczywiście podstawą kwalifikacji pacjenta do tych zabiegów jest konsultacja lekarska.

Mimo to bardzo chętnie przybliżę Pani temat nici liftingujacych, gdyż zabieg ten spełnia Pani kryteria. Jest to zabieg jednorazowy, z efektem możliwym do zaobserwowania „od zaraz” i prawidłowo wykonany satysfakcjonujący dla pacjenta. Oczywiście wiąże się też z krótkim okresem rekonwalescencji, która w zależności od indywidualnych cech pacjenta trwa od 5 do 14 dni. Jest to bardzo popularna i skuteczna metoda rewitalizacji zwiotczałych tkanek i podnoszenia owalu twarzy. Nici wyposażone są w wypustki i implantowane pod skórą, podnoszą ją i przywracają jej pierwotne położenie. Dodatkowo najwyższej jakości nici mogą stymulować tkanki do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz mogą działać przeciwzapalnie i nawilżająco. Efekt zabiegu w zależności od rodzaju nici utrzymuje się od 1 do 8 lat. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu z naszymi lekarzami. 

Pozdrawiam serdecznie dr n.med. Piotr Zawodny

Kliniko, Drodzy Specjaliści, jestem po drugiej ciąży, jedna po drugiej następowała dość szybko... Chciałabym poprawić stan moich okolic intymnych po dwóch porodach, bo jednak pozostawiają wiele do życzenia. Jakie to są zabiegi? Czy najpierw mam się zgłosić na konsultację? Katarzyna

Pani Katarzyno, ginekologia plastyczna daje wiele możliwości poprawy stanu okolic intymnych – zarówno funkcji, jak i wyglądu okolicy sromu, pochwy oraz krocza. Są to metody nieinwazyjne, takie jak: lasery CO2, niezwykle skuteczne ultradźwięki HIFU, zabiegi radiofrekwencji, a także nici liftingujące. Mogą to być również metody operacyjne obejmujące: plastykę pochwy, plastykę krocza, labioplastykę (plastykę warg sromowych mniejszych), a także liposukcje wzgórka łonowego, jeśli i w tym miejscu odczuwa Pani dyskomfort. U niektórych pacjentek konieczne jest zastosowanie terapii autologicznych, regeneracyjnych takich jak: osocze bogatopłytkowe PRP czy komórki mezenchymalne, komórki macierzyste uzyskane z tkanki tłuszczowej pacjenta.

Konsultacja potrzebna jest do dokładnego określenia problemu i zaproponowania optymalnego leczenia, dlatego zapraszam Panią na wstępną wizytę konsultacyjną.

dr n.med. Piotr Kolczewski
specjalista ginekologii i położnictwa w Klinice Zawodny

 
2( 143)
luty'21