Sekret naturalnego piękna

Holistyczne podejście do zdrowia i stylu życia jest niezmiernie ważne, znalazło również swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Pozwala nam spojrzeć na tę dziedzinę z innej perspektywy i wykorzystać najnowsze technologie urządzeń i kosmeceutyków w celu osiągnięcia doskonałych rezultatów. 

Autor

Aneta Dolega

Proces starzenia się podlega nieustannym badaniom i już dzisiaj wiadomo, że najskuteczniejsze są terapie skojarzone – różnorodne działania przeprowadzane w odpowiedniej kolejności i we właściwym czasie. Jednym z takich zabiegów jest NLift marki Neauvia, której ambasadorką jest doktor Kamila Stachura, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Dr Stachura. Zabieg łączy zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, termoliftingu urządzeniem Zaffiro, kosmeceutyków oraz suplementów.

 – NLift opiera się na gotowych, precyzyjnych i bezpiecznych protokołach zabiegowych – wyjaśnia doktor Kamila Stachura. – Ponadto umożliwia indywidualizację doboru preparatów do potrzeb i oczekiwań pacjentów. 

NLift jest skuteczny. Badania wykazały, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w połączeniu z procedurą IR wpływają pozytywnie na procesy regeneracyjne skóry. Po 21 dniach od zabiegu ilość fibroblastów w skórze wzrasta o 101 proc., po 150 dniach elastyczność skóry wzrasta o 79 proc., a poziom jej nawilżenia o 49 proc. NLift naturalnie odmładza skórę twarzy, działa liftingująco, wygładza zmarszczki. –Terapia odbywa się w trakcie dwóch sesji zabiegowych w naszej klinice uzupełnionych o pielęgnację domową i suplementację – mówi doktor Kamila Stachura. Zestawienie różnych metod ma za zadanie przywrócić piękny wygląd, a poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, pozwala na dogłębną biorewitalizację i nawilżenie. 

Na czym dokładnie polega zabieg? – W trakcie pierwszej wizyty, po dokładnej diagnozie, pacjentowi proponowana jest mezoterapia z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego, wzbogaconego hydroksyapatytem wapnia – wyjaśnia pani doktor.– Preparat o takim składzie umożliwia uzyskanie efektu wyraźnej poprawy nawilżenia, korzystnie wpływa na gęstość i jędrność skóry. Sesję uzupełnia profesjonalna pielęgnacja dostosowywana do potrzeb pacjenta. 

Podczas drugiej sesji wykonywany jest termolifting połączony z peelingiem wodnym. Sesja ta odbywa się po 7 dniach od poprzedniego etapu. 

Termolifting przeprowadzany jest za pomocą urządzenia o nazwie Zaffiro, działającego w oparciu o technologię podczerwieni. – W trakcie procedury głębokie warstwy skóry podgrzewane są do temperatury 65°C. – tłumaczy doktor Kamila Stachura.– Zapewnia to natychmiastowy efekt remodelingu obecnego kolagenu oraz intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Procedurę uzupełnia peeling wodny, podczas którego dwufazowy strumień powietrza i wody kompleksowo oczyszcza skórę, umożliwiając dostarczenie składników aktywnych do skóry i lepsze przewodzenie przez nią temperatury. Drugi etap terapii dopełnia zastosowanie indywidualnie dobranych wypełniaczy. W zależności od wskazań, procedura podania preparatu pozwala na modelowanie, korekcję i odbudowę tkanek miękkich w obrębie środkowej części twarzy. 

Całość procesu terapeutycznego połączona jest z suplementacją preparatów na bazie peptydów kolagenowych oraz witaminy C. Dopełnieniem terapii jest pielęgnacja domowa, która obejmuje stosowanie kosmeceutyków i suplementów. 

Efekty widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu, ale warto zaznaczyć, że w miarę upływu czasu rozwijają się i przynoszą dalsze korzyści z poddania się zabiegowi. 

 

 
Klinika dr Stachura
ul. Jagiellońska 87
Szczecin

tel. 535 350 055    |  www.klinikadrstachura.pl  

2( 143)
luty'21