Walentynkowe rumieńce?

Nadszedł czas randek, miłosnych spotkań, ale też karnawału – w lutym nie brakuje sytuacji, w których można się nabawić rumieńców. Część z nich może być spowodowana onieśmieleniem, inna energicznym tańcem. Jednak w Klinice Zawodny odróżniamy rumieńce „zdrowe” od tych, których źródłem są naczyniowe problemy skóry. 

Autor

prestiz

galeria

Nie zawsze osoby, które zmagają się z uporczywym zaczerwienieniem skóry twarzy wiedzą o tym, że podłożem ich problemu są rozszerzone i pękające naczynia krwionośne. Jednak zdiagnozowanie tego problemu jest możliwe poprzez zaobserwowanie pewnych zależności. Jeśli więc twoja skóra jest wrażliwa i delikatna, a wyraźne zaczerwienienie pojawia się przy gwałtownych skokach temperatury powietrza, przy spożywaniu gorących napojów, alkoholu i ostrych przypraw lub pod wpływem działania klimatyzacji – może to być problem cery naczyniowej. Źródłem powstawania takich problemów może być stosowanie niewłaściwej pielęgnacji, na przykład kosmetyków, które w sposób chemiczny lub fizyczny (jak peeling) za bardzo podrażniają skórę. Problemy naczyniowe mogą również być uwarunkowane genetycznie.

Cera naczyniowa objawia się nie tylko w postaci występującego przy określonych czynnikach zewnętrznych rozległego zaczerwienienia twarzy, ale też w postaci samego zaczerwienienia policzków lub popękanych naczyń, tzw. pajączków. Brak odpowiedniej pielęgnacji, skrojonej pod problem naczyniowy, może również skutkować powstawaniem przebarwień, a tych można nabawić się niezależnie od pory roku czy pogody. Problemy naczyniowe mogą się pogłębiać, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o skórę twarzy najszybciej, jak jest to możliwe.

W medycynie estetycznej istnieją urządzenia i lasery stworzone specjalnie dla osób doświadczających problemów naczyniowych. Jednym z nich jest znakomity laser Cutera Excel V+ będący jednym z najskuteczniejszych laserów naczyniowych na świecie. Amerykańska firma Cutera jest także niewątpliwym liderem wśród producentów sprzętu do laseroterapii, co bardzo doceniają świadomi pacjenci. Laser Cutera Excel V+ leczy zmiany naczyniowe poprzez selektywne działanie na hemoglobinę (selektywna fototermoliza), nie uszkadzając termicznie otaczających tkanek. Proces ten polega na tym, że światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę zawartą w naczyniach krwionośnych, a powstające w ten sposób ciepło powoduje fotokoagulację oraz niszczy ściany naczyń krwionośnych. Dla zewnętrznego obserwatora wygląda to tak, jakby popękane naczynia znikały na jego oczach.

Innym urządzeniem stosowanym do leczenia zmian o podłożu naczyniowym jest Lumenis Quantum. Głowica IPL likwiduje zmiany naczyniowe i pigmentowe, działa na zaczerwienienie skóry, łagodzi stany zapalne, a także doskonale radzi sobie z likwidacją przebarwień – zwłaszcza tych powstałych na skutek problemów naczyniowych. Światło IPL w zabiegu Quantum wpływa na gęstość skóry, co skutkuje jej ujędrnieniem i poprawą napięcia. Zabieg ten pozwala także na leczenie posłonecznych zmian pigmentacyjnych i rewelacyjnie radzi sobie z piegami, a nawet z przebarwieniami potrądzikowymi. Zatem zastosowanie Quantum jest szerokie i może okazać się doskonałym sposobem na leczenie problemów skóry naczyniowej.

W Klinice Zawodny w Szczecinie posiadamy jeszcze jedną propozycję dla osób zmagających się z problemami naczyniowymi – jest nią terapia z wykorzystaniem multiaplikacyjnej platformy lasera Alma Harmony XL. W tym przypadku wykorzystuje się głowicę Dye-VL emitującą światło IPL. Zabieg ten pomaga pozbyć się zmian naczyniowych, ale także wpływa na ujędrnienie skóry i poprawia jej napięcie. Osoby posiadające cerę naczyniową mogą zatem liczyć również na działanie odmładzające i rozjaśniające skórę.

Problem wrażliwej i delikatnej skóry twarzy bardzo często wiąże się z rozszerzającymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi i jest powszechny zarówno u pań, jak i panów. Obecnie rozwój technologiczny w medycynie estetycznej pozwala na leczenie, które jest skuteczne, ale także co jest niezwykle istotną kwestią – bezpieczne. Doświadczenie naszych specjalistów, a także bardzo precyzyjne badanie urządzeniem Visia, które pokazuje nam skalę i umiejscowienie problemu wraz z  pełnym wachlarzem technologii pozwala nam na indywidualny dobór terapii – dostosowanej pod potrzeby każdego pacjenta. To zaś prowadzi do efektywnego leczenia oraz, co najważniejsze, do satysfakcji z wykonanego zabiegu. Pragniemy, aby leczenie w naszej klinice kojarzyło się pacjentom z uczuciem komfortu i zadowolenia. Serdecznie zapraszamy na konsultacje.

 
Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460
recepcja@estetic.pl
www.klinikazawodny.pl

2( 143)
luty'21