Wiosenne SOS

Marzec to początek wiosny. To także najlepszy czas na odnowę naszej skóry i co za tym idzie urody.

Autor

Aneta Dolega

Po sezonie zimowym skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest matowa, przesuszona i pozbawiona blasku. To efekt wahań temperatury, zimnego wiatru, przebywania w ogrzewanych i nieprzewietrzonych pomieszczeniach. Obowiązkowe noszenie maseczek również wpływa niekorzystnie na jej stan i wygląd.  Na szczęście można temu zaradzić i tchnąć w nią nowe życie.

Wiosną specjaliści z Luxmedica Face and Body Beauty mają przygotowany szereg zabiegów, które rozprawią się ze skutkami zimowej aury.

– W naszej ofercie znajdują się zabiegi oczyszczające, złuszczające, nawilżające i odżywcze – wymienia Marzena Rutkowska, menager Luxmedica Beauty. – Najważniejszym zabiegiem jest oczyszczanie, równie niezbędne jak mycie zębów.  Skóra, gdy jest zanieczyszczona, wykorzystuje tylko jedną trzecią składników aktywnych, które jej dostarczamy pod postacią preparatów kosmetycznych. Dlatego cerę należy oczyszczać systemowo, ale z głową.

Rozsądek w tym przypadku jest wskazany, gdyż oczyszczanie twarzy nie jest codziennym zabiegiem.  – Jest to głęboka ingerencja w skórę i powinna być przeprowadzana ostrożnie, aby nie doprowadzić do zaczerwienienia i nadmiernego starcia naskórka – tłumaczy Marzena Rutkowska.

– Z zabiegów oczyszczających na wiosnę idealnie sprawdzą się peelingi chemiczne (kwasy), mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i oxybrazja. Do każdego rodzaju cery jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni zabieg. 

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy i pozbyciu się warstwy rogowej naskórka następuje drugi etap –- nawilżenie i odżywienie preparatami bogatymi w witaminy i minerały, które łagodzą oznaki starzenia i poprawiają koloryt skóry. – Nasz płaszcz hydrolipidowy niczym straż graniczna, pilnuje i ogranicza ucieczkę wody na zewnątrz, a także chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego tak ważne, aby ten płaszczyk istniał – zaznacza menagerka salonu.  – Oczywiście codzienna pielęgnacja jest niezmiernie ważna, jednak należy pamiętać, że większość używanych przez nas preparatów pozostaje na zewnętrznych warstwach skóry, nie wnikając głęboko.

Przygotowując skórę na wiosnę warto więc rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym i wykonać profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym składniki aktywne zostaną „wtłoczone" i odżywią głębsze warstwy skóry. 

– Wybierając zabiegi kosmetyczne idealne na wiosenne porządki, warto zwrócić uwagę na infuzje tlenową, mezoterapię bezigłową oraz mikroigłową, sonoforezę – zaleca Marzena Rutkowska. – Dzięki tym zabiegom nasza skóra będzie promienna, odpowiednio nawilżona, odżywiona, elastyczna i jędrna.

– Wiosną trzeba zadziałać kompleksowo i zadbać o właściwe oczyszczenie, nawilżenie, odżywienie, wzmocnienie i poprawienie metabolizmu skóry i tkanki podskórnej. To wszystko jesteśmy w stanie zapewnić w Luxmedica Face and Body Beauty – dodaje.

 

Prestiż  
Marzec 2021