Doktorze

Proszę o pomoc. Noszę maseczkę w pracy - jak mogę odpowiednio zadbać o skórę dolnej części twarzy? Niedoskonałości, które powstały przez ciągłe noszenie maseczki są nie do zniesienia.

Natalia W. 

Pani Natalio

Skóra twarzy jest przyzwyczajona do codziennego kontaktu ze światem zewnętrznym. Maseczka, która pojawiła się na dolnej części twarzy, noszona często przez wiele godzin, stawia skórę w nowej rzeczywistości. Zostaje ona narażona na kontakt z wydychanym dwutlenkiem węgla, parą wodną i drobnoustrojami pochodzącymi z górnych dróg oddechowych. Skóra w tym miejscu jest narażona na zanieczyszczenia.  Aby temu zapobiec, musimy odpowiednio o nią zadbać, wybierając indywidualnie dobraną pielęgnację domową oraz gabinetową. 

W dzisiejszej rzeczywistości bardzo często spotykam się w gabinecie z tego typu problemem u moich pacjentów. Zalecam zabiegi oczyszczające oraz normalizujące dla skóry twarzy. Jako pierwszy i niezastąpiony w walce z zanieczyszczoną skóra - polecam Aquapure, czyli oczyszczanie wodorowe. Jest to hydropeeling połączony z aplikacją substancji aktywnych. W jego trakcie usuwane są z powierzchni skóry martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Kolejnym zabiegiem, który sprawdzi się w oczyszczaniu i dotlenianiu naszej skóry jest VCarbon, trzy-etapowy zabieg o działaniu oczyszczającym, rozświetlającym i wyrównującym koloryt. Peeling posiada składniki aktywne, które wpływają na poprawę kondycji skóry m.in.: węgiel aktywny, kwas ferulowy, ekstrakt z Lukrecji oraz ekstrakt z czarnego imbiru. Do regeneracji skóry oraz odpowiedniego jej nawodnienia, sprawdzi się zabieg Intraceuticals. Wykorzystuje on  zjawisko infuzji, czyli wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą czystego tlenu oraz ciśnienia hiperbarycznego. Efektem zabiegu jest nawilżona, odżywiona i rozświetlona skóra. 

Dopełnieniem zbiegów gabinetowych jest pielęgnacja domowa. Warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie, eksfoliację oraz tonizację naszej skóry. Odpowiednio dopasowana terapia pomoże zmniejszyć widoczność porów, kontrolować wydzielenie sebum oraz poprawi strukturę i kondycję naszej skóry.

Dzień dobry

W czasie kwarantanny nabawiłam się oponki i boczków. Staram się trzymać dietę i biegam dwa razy w tygodniu, ale nie widzę poprawy. Co radzicie? Szukam już różnych sposobów.

Dominika

Dzień dobry Pani Dominiko

Obecnie w branży medycyny i kosmetologii estetycznej pojawiło się mnóstwo metod i rozwiązań, które pomagają uporać się z niechcianą, miejscowo zlokalizowana tkanką tłuszczową. Rozwiązania te bywają coraz mniej inwazyjne i nie wymagają okresu rekonwalescencji, a zarazem są bardzo skuteczne.

W naszej Klinice posiadamy wiele innowacyjnych technologii przynoszących satysfakcjonujące efekty w modelowaniu sylwetki. Jednymi z przodujących na światowym rynku są: ONDA - wykorzystująca energię mikrofal niszczących nadmiar komórek tłuszczowych, kriolipoliza COOLTECH – terapia zimnem, która „wymraża” zbędny tłuszcz, SCIZER- ultradźwięki bardzo popularnej technologii HIFU, SCHWARZY – stymulacja mięśni polem elektromagnetycznym FMS, ALLIANCE i ENDERMOLAB LPG – masaż endermologiczny oraz STORZ – wykorzystujący falę uderzeniową. Jak Pani z łatwością może dostrzec, posiadamy pełen wachlarz technologii, które pomogą Pani pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnić tkanki w tym obszarze.

W naszej Klinice podchodzimy do każdego pacjenta w sposób indywidualny i holistyczny, dlatego przed podjęciem decyzji, którą z technologii wybrać, zapraszamy na konsultację w celu doboru odpowiedniego spersonalizowanego planu zabiegowego. 

 

 

 

Prestiż  
Kwiecień 2021