Laser na każdą porę

Lasery to jedno z ulubionych urządzeń stosowanych w Klinice Dr Stachura. Według powszechnej opinii wczesna wiosna to ostatni moment na wykonanie zabiegu laserowego, gdyż w trakcie ciepłych i słonecznych miesięcy powinno się unikać tego typu zabiegów. Czy jednak na pewno?

 

Autor

Aneta Dolega

 – Obecne technologie laserowe dostępne są na całym świecie, bez względu na położenie geograficzne – mówi doktor Kamila Stachura. – Żyjąc w Polsce mamy duży komfort ze względu na panujące wyraźne pory roku i duże różnice pogodowe w poszczególnych miesiącach. Możemy zatem zdecydować się na laseroterapię jesienią, zimą lub wczesną wiosną, kiedy to temperatury są stosunkowo niskie a słońce nie operuje jeszcze tak mocno. Jednak coraz częściej moi Pacjenci zgłaszają, że z przyczyn zawodowych, dostępności urlopu, czy czysto prywatnych powodów, na laseroterapię będą mogli zdecydować się tylko latem. Dermatologia estetyczna, laseroterapia to dziedziny podążające z duchem czasów, odpowiadające na potrzeby współczesnych ludzi. W związku z tym poddanie się laseroterapii w słonecznych miesiącach jest możliwe. Warunkiem jest jednak gotowość Pacjenta do stosowania się do rekomendacji pozabiegowych, a w szczególności do obligatoryjnej fotoprotekcji, która chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Drugim, równie błędnym stereotypem w temacie dermatologii, jest przekonanie, że w trakcie słonecznych miesięcy powinniśmy odstawić leczenie izotretynoiną. Otóż nie. Podczas leczenia izotretynoiną niezwykle ważna jest ciągłość terapii. Gwarantuje to bardzo dobre efekty leczenia i znacznie zmniejsza ryzyko nawrotów zmian skórnych. Będąc bogatszymi o taką wiedzę, możemy śmiało skorzystać z laseroterapii. 

W Klinice Dr Stachura szczególne miejsce zajmują trzy lasery. To z nich najczęściej korzystają Pacjenci. – Pierwszy to laser naczyniowy Excel V +, najlepszy w leczeniu potrzeb cery naczyniowej, trądziku różowatego, zamykania naczynek na twarzy czy kończynach dolnych – mówi doktor Stachura. – Drugi to laser frakcyjny Co2, który świetnie sobie radzi w przebarwieniach, zmarszczkach, bliznach, w tym potrądzikowych.To również bardzo dobra metoda stosowana w celu odmładzania skóry. Trzecim najpopularniejszym laserem w naszej Klinice jest Laser Excel HR. Wykorzystuje się go w skutecznej, bezpiecznej i bezbolesnej depilacji. Jest wysoce skuteczny w usuwaniu włosów, nawet tych najjaśniejszych i najcieńszych. 

Laseroterapia w dermatologii estetycznej to dziedzina podążająca z duchem czasów, odpowiadająca na potrzeby współczesnych ludzi i dostosowująca się do obecnego tempa życia. W związku z tym stosowanie laseroterapii możliwe jest przez cały rok, bez względu na porę, nasłonecznienie czy na szerokość geograficzną, w której żyjemy. 

 

Kamila Stachura 

Specjalista dermatologii, lekarz medycyny estetycznej, założycielka Kliniki Dr Stachura. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Staż specjalistyczny odbyła w Klinice Dermatologii i Wenerologii PUM. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Członkini Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych SLDE oraz European Academy of Dermatology and Venerology (EADV). Jest trenerką lekarzy w zakresie technik iniekcji kwasu hialuronowego a także ambasadorką i terenerką marki Neauvia, w ramach programu Neauvia Science Academy szkoli lekarzy medycyny estetycznej.

Od wielu lat specjalizuje się w szerokim wachlarzu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz technologii laserowych. Umiejętności zawodowe zdobywała podczas certyfikowanych szkoleń zarówno w Polsce jak i zagranicą. Jest autorką autorskich programów leczeń, indywidualnie dobieranych dla każdego pacjenta. Programy leczenia przygotowywane są zarówno z dziedziny dermatologii jak i medycyny estetycznej. Wykorzystują one najlepsze dostępne techniki leczenia, zaawansowane technologicznie urządzenia (lasery oraz hifu), a także profesjonalne produkty i preparaty.

Prestiż  
Kwiecień 2021