Słynna Aleja: Słynne Marki zapraszają na Festiwal!

Spotkania Filmowe w kinie Pionier, promocje u Słynnych Marek i mnóstwo atrakcji dla każdego – tak zapowiada się druga edycja Festiwalu Marek, która odbędzie się  18 i 19 września w al. Wojska Polskiego. Wszystko to w ramach miejskiego projektu Słynna Aleja. 

Autor

Prestiż

Festiwal Marek to najważniejsza impreza projektu Słynna Aleja, w którym mieszkańcy, przedsiębiorcy i miasto wspólnie próbują znaleźć sposób na ożywienie al. Wojska Polskiego pomiędzy pl. Zwycięstwa, a pl. Szarych Szeregów. 

W projekt zaangażowały się znane szczecińskie Marki, funkcjonujące  w obrębie Alei: Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.  Wspólne działania mają rozsławiać Aleję, przywracać jej dawne znaczenie w mieście oraz promować działalność samych Marek.  

W tym roku marką wiodącą projektu jest jedno z najstarszych kin na świecie – Kino Pionier, wokół którego odbywały się przeróżne wydarzenia o charakterze filmowym tj.: Gra Miejska „Animacja, Akcja”, Quiz Filmowy i Warsztaty Animacji Poklatkowej. Kino Pionier towarzyszyło również innym wydarzeniom: Transgranicznym spacerom miejskim oraz pokazom plenerowym „Kino na Leżakach”. Wszystkie te inicjatywy zapowiadały Festiwal Marek. 

Tegoroczny program tej imprezy zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Najważniejszym punktem będą Spotkania Filmowe w kinie Pionier, które rozpoczną się już w piątek 17 września i potrwają do niedzieli. Repertuar jest bogaty, są w nim filmy nawiązujące do Szczecina, a także poruszające ważne i aktualne tematy. Będą spotkania z reżyserami i aktorami, pokazy słowno-filmowo-muzyczne  i  zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem seanse z taperem. Jedno ze spotkań poprowadzi znany krytyk filmowy Tomasz Raczek. 

Poza tym na odwiedzających w ten weekend aleję Wojska Polskiego będą też czekać inne atrakcje. W sobotę i niedzielę, w różnych miejscach Alei m.in.: przy dawnym kinie Kosmos i w pobliżu Depataku Bogusława będą odbywać się eventy nawiązujące do charakteru Marek, zaangażowanych w projekt, w tym: warsztaty artystyczne, gry podwórkowe, zabawy językowe i logiczne, animacje dla dzieci i dorosłych, ścianki do zdjęć itp. W ramach Festiwalu odbędzie się również gra plenerowa „Znajdź je wszystkie”. Jej uczestnicy będą szukali znaków, odgadując zagadki i robiąc zdjęcia. Wskazówką będą rymowanki, które mają naprowadzić graczy na ukryty znak. Na przykład: Słuchajcie mnie odkrywcy, szukajcie tajnych znaków, te znaki dużo większe są od ziarenka maku. A kto z Was znak odnajdzie, kto w tajne miejsca trafi, niech miejsce to uwieczni na jakiejś fotografii. Na grających będą czekać gadżety i nagrody, w tym atrakcyjny plecak. Podczas Festiwalu, wzorem ubiegłego roku w lokalach Słynnych Marek będą różne promocje i rabaty.  Więcej na: slynnaaleja.szczecin.eu.

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnami wydarzenia są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS, Szczecińska Energetyka Cieplna.

Prestiż  
Wrzesień 2021