Niechciany tatuaż, nieudany makijaż

Jeśli usłyszałeś, że nad wyborem tatuażu trzeba się dobrze zastanowić, bo wzór ten zostanie z tobą na zawsze, możesz teraz zweryfikować swoją wiedzę. Czy ktoś odradzał ci kiedyś wykonanie makijażu permanentnego, bo – na przykład – dany kształt brwi może wkrótce wyjść z mody? Ten ktoś mógł mieć rację, co do istnienia trendów w makijażu. Jednak podobnie jak w pierwszym przykładzie, ta osoba nie wiedziała jeszcze tego, co ty będziesz wiedział po przeczytaniu tego artykułu. O czym mowa? O skutecznym usuwaniu niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego. 

Autor

Prestiż

Jeśli nie śledzisz wiadomości ze świata medycyny estetycznej, możesz pomyśleć, że usuwanie tatuażu wiąże się z koniecznością wycięcia skóry, powoduje rozległe blizny lub jest w ogóle niemożliwe. Otóż najnowsze technologie dostępne w Klinice Zawodny w postaci lasera PicoSure oraz Enlighten pozwolą ci zrewidować te informacje oraz pogłębić wiedzę na ten temat. Obecnie w medycynie estetycznej do skutecznego i trwałego usuwania pigmentu ze skóry używa się wysokiej klasy laserów. Najnowsze z nich i najbardziej innowacyjne to lasery pikosekundowe. Termin pikosekundy odnosi się do czasu trwania impulsu, który w przypadku tego urządzenia mierzymy właśnie w pikosekundach. Pikosekunda to czas równy jednej bilionowej sekundy, a szybkość impulsu wysyłanego przez laser tej technologii bezpośrednio wpływa na cały zabieg.

Innowacyjna technologia wykorzystywana w laserach PicoSure i Enlighten pozwala na silniejsze rozbicie cząsteczek pigmentu, niż było to możliwe w laserach poprzedniej generacji. Im mniejsze cząsteczki, tym łatwiej naszemu organizmowi się ich pozbyć i tym samym – usunąć tatuaż lub makijaż permanentny. Ponadto tak krótki czas trwania impulsu oznacza brak termicznego podgrzewania tkanek. Skutkiem tego jest większe bezpieczeństwo zabiegu, mniejsze ryzyko powikłań oraz reakcji toksycznych, które mogą wywołać niektóre chemiczne barwniki pochodzące z tatuażu, jeśli zostaną poddane wysokiej temperaturze. Siła laserów PicoSure i Enlighten tkwi w tym, że uderzają one w pigment niczym młot pneumatyczny, rozbijając jego cząsteczki w tak drobne kawałki, że komórki układu immunologicznego pozbywają się ich z naszego organizmu w bardzo łatwy sposób, w drodze naturalnych procesów metabolicznych. 

Posiadanie dwóch uzupełniających się laserów pikosekundowych najwyższej klasy pozwala w Klinice Zawodny, pracować na czterech różnych długościach fal. W praktyce dla pacjenta oznacza to, że możemy skutecznie pozbyć się wszystkich istniejących kolorów tatuażu i makijażu permanentnego. Dotąd uważano, że kolor czerwony bądź niebieski jest trudny do usunięcia. Nie w przypadku laserów PicoSure i Enlighten. A co jeśli kolor makijażu permanentnego się zmienił? To dla nas żaden problem. Tatuaże i makijaże blakną lub zmieniają barwę po pewnym czasie, lecz nasi eksperci dobiorą parametry tak, abyś ty nie musiał się już nigdy nad tym zastanawiać.

Tatuaż może się znudzić, może nie być zgodny z pierwotnym projektem albo stać się nieaktualny. Nie tylko przyczyn usuwania, ale też możliwości pozbycia się tatuażu jest mnóstwo. Precyzyjność laserów pikosekundowych polega także na tym, że mogą usunąć tylko wybrany fragment tatuażu. Może to być wzór, kolor, napis. Bardzo często zdarza się, że tatuatorzy wysyłają do nas swoich klientów, gdy ci chcą wykonać tak zwany „cover”, czyli zasłonić stary tatuaż nowym. Nawet jeden zabieg laserem pikosekundowym powoduje znaczne ułatwienie dla tatuatora w nakładaniu nowego tatuażu i daje większą swobodę w wyborze wzoru.

Bezpieczeństwo i precyzyjność laserów pikosekundowych pozwala także na usuwanie makijażu permanentnego w każdym miejscu. Makijaż permanentny z wielu względów przypomina tatuaż, dlatego nie stanowi żadnego problemu dla naszych laserów. W Klinice Zawodny usuwany zarówno makijaż permanentny brwi, kreskę na powiece górnej i dolnej, jak i makijaż ust (sam kontur oraz pełne wypełnienie). Oprócz tego zakres działania laserów pikosekundowych jest na tyle szeroki, że pozwala także na skutecznie pozbycie się przebarwień hormonalnych, usuwanie blizn i rozstępów, a także umożliwia poprawę napięcia i elastyczności skóry. Lasery PicoSure oraz Enlighten są używane w naszej klinice także w celu głębokiej przebudowy skóry.

Liczba zabiegów, które należy wykonać, aby pozbyć się makijażu permanentnego lub tatuażu zależy od jakości ich wykonania, użytych kolorów, a także od głębokości na jakiej znajduje się w skórze pigment. Najczęściej liczba ta to 4-6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach co około 4-6 tygodni. Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji, należy jednak dbać o obszar skóry poddany zabiegowi zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Podobnie jak wiele mitów narosło wokół robienia tatuaży i osób, które je noszą, tak wiele mitów powstało w związku z możliwością ich usuwania. Błędy młodości w przypadku tatuaży lub niewprawna ręka linergistki potrafią skutecznie popsuć nam samoocenę. Nie ma potrzeby, aby to kwalifikowało się do miana problemu, jeśli istnieją możliwości, aby skutecznie się ich pozbyć. Lasery Cynosure PicoSure oraz Cutera Enlighten to rozwiązanie doskonałe, to po prostu lasery warte zaufania, rozpoznawane na całym świecie. Są „mercedesem” na tle innych laserów o nieznanym pochodzeniu lub wątpliwym bezpieczeństwie i skuteczności. Zapewniamy wysoką klasę technologii i sprzętu, ale przede wszystkim profesjonalną opiekę doświadczonych specjalistów. Zapraszamy na konsultacje.

 

Prestiż  
Wrzesień 2021