Jesień w błysku neonu

Na wejściu wita nas kolaż barw: róż przeplata się z soczystą zielenią roślin, a nad wszystkim unosi się świecący neon. To nie Kalifornia z lat 80., która zawsze wzbudza przyjemną nostalgię, tylko klinika medycyny estetycznej. W październiku mija pierwszy miesiąc działalności stargardzkiej Ticket to LA.

Autor

Aneta Dolega

Z właścicielem dr Hubertem Bogackim, lekarzem medycyny estetycznej i radiologiem, rozmawiamy o rozwoju kliniki, planach na przyszłość i jesiennych trendach wśród zabiegów. – Jesteśmy wdzięczni za otwartość i zaufanie, z którym spotkaliśmy się wśród mieszkańców Stargardu – uśmiecha się dr Bogacki. – Uwielbiam ten moment, kiedy pacjentki wchodzą do nas pierwszy raz i ciepło przyjmują nasze zupełnie inne niż zwykle wnętrza. W szybkim czasie zaczynają się czuć swobodnie.

Jesień przyniosła do kliniki parę nowości. Przede wszystkim rozwój kosmetologii. – W zespole Ticket to LA pojawiły się dwie panie kosmetolog – Julia Cichecka i Karolina Lewicka, które do zawodu podchodzą z ogromną pasją – mówi doktor Bogacki – Jesteśmy pewni, że ich umiejętności przełożą się na satysfakcję pacjentek. Nie możemy doczekać się reakcji na opublikowane kosmetologiczne menu zabiegowe.

Choć w klinice lato panuje przez cały rok, to jesień i następująca po niej zima są najlepszym okresem na poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii. Wakacje się skończyły, więc nastał czas na regenerację. – Po wakacjach, pacjentki bardzo często korzystają z zabiegów mezoterapii, która jest szalenie popularnym i bardzo fajnym zabiegiem – mówi dr Bogacki. – Mezoterapia dobrze sobie radzi z przebarwieniami, które są najczęściej efektem nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry składnikami aktywnymi o działaniu rozjaśniającym i regulującym pracę melanocytów. Wykonywany jest cienką igłą – przed zabiegiem dla komfortu pacjentki stosujemy znieczulenie. – Mezoterapia skutecznie pozwala pozbyć się przebarwień i ujednolicić koloryt skóry – zachwala właściciel kliniki. Przy okazji wspomaga odnowę komórek, redukuje nie tylko przebarwienia, ale także zmarszczki mimiczne i nawilża skórę. W temacie głębokiego nawilżenia sprawdzi się także mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe. Zawiera ona wysokie stężenie czystego kwasu hialuronowego i hydroksyapatyt wapnia. Taka mieszanka zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i odbudowy, a także następującą po zabiegu stymulację procesów odbudowy elastyny i kolagenu w skórze.

W walce z przebarwieniami świetnie sobie radzi również osocze bogatopłytkowe, które znajduje się w menu stargardzkiej klinki. To idealny zabieg dla tych osób, które preferują bardziej naturalne metody – Osocze działa odmładzająco na skórę. Stymuluje powstawanie nowego kolagenu oraz nowych naczyń krwionośnych – wymienia doktor. – Po podaniu osocza zmieniają one swój kolor, po czym ulegają delikatnemu złuszczeniu i rozjaśnieniu. Skóra w obrębie przebarwienia staje się zdrowsza i bardziej napięta. Finalnie, po serii zabiegów, skóra ulega przebudowie, jest zdecydowanie bardziej sprężysta.

Poza wymienionymi zabiegami, które się sprawdzają jako antidotum na słońce, w klinice można skorzystać z szeregu innych zabiegów, a wszystko według filozofii self care. – Staramy się przełożyć ten kalifornijski luz nie tyko na charakter naszych zabiegów, ale także na klimat samego miejsca – podkreśla dr Hubert Bogacki. – Pacjenci mogą się u nas czuć swobodnie. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać do wizyty. My jesteśmy po to, by otoczyć ich opieką i zadbać nie tylko o wygląd i zdrowie, ale także o ich dobre samopoczucie.

 

Prestiż  
Październik 2021