Stopy to podstawa

W podeszwach stóp znajduje się ponad 7000 zakończeń nerwowych, które mają połączenie z mózgiem. To dlatego refleksologia i masaże stóp pomagają przywrócić zdrowie w całym ciele. – Tymczasem zwykle stopy bagatelizujemy i skupiamy się wyłącznie na ich wyglądzie – mówi podolog Katarzyna Woźniak, właścicielka studia Beauty Hand&Feet, specjalizująca się w ratowaniu naprawdę trudnych przypadków. 

Autor

Karina Tessar

Jej przygoda z podologią zaczęła się od własnych problemów ze stopami – paradoksalnie to one zainspirowały ją do zainteresowania się tematem. Cały czas pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach
i szkoleniach. Obecnie sama występuje również w roli szkoleniowca, bo w zawodzie pracuje już 10 lat i może pochwalić się dużym doświadczeniem i zaufaniem pacjentów. – Każdy przypadek jest inny, dzięki czemu cały czas uczę się nowych rzeczy – tłumaczy podolog.

Specjalność: trudne przypadki

Właścicielka Beauty Hand&Feet specjalizuje się w trudnych przypadkach, takich jak wrastające paznokcie, onycholiza, urazy paznokci, odciski i pękające pięty. Z powodzeniem leczy też grzybicę paznokci czy brodawki wirusowe HPV I i HPV II. Pacjenci najczęściej nie wiedzą, skąd wziął się ich problem. – Zazwyczaj wystarczy, że spojrzę na obuwie, w którym pacjent przeszedł, obejrzę, jak chodzi i jak to wpływa na jego postawę, a także dowiem się, jakie ma choroby, a jestem w stanie odgadnąć genezę problemu i zaproponować jego rozwiązanie – mówi podolog. 

Najtrudniejszy pierwszy krok

Do wizyty u podologa nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjentami często kieruje wstyd, przez co zaniedbują stopy do momentu, gdy już sami nie są w stanie sobie poradzić. Ewentualnie zaczynają od wizyty w salonie kosmetycznym u stylistki paznokci, której celem jest pielęgnacja, a nie leczenie. – Nie ma czego się wstydzić. Oczywiście estetyka też jest ważna, ale nią również się zajmuję. W trakcie wizyty diagnozuję problem i proponuję określoną terapię, podczas której pacjenci przestrzegają moich zaleceń, co daje pożądane efekty. Podolog to lekarz jak każdy inny, a zdrowe stopy to piękne stopy i dobre samopoczucie – podsumowuje pani Kasia.

Prestiż  
Październik 2021