Od Naczelnej

Daria Prochenka

Autor

Daria Prochenka

Z początkiem nowego roku prawie zawsze oczekujemy zmian, niekiedy je sobie obiecujemy. Niestety, najczęściej najbardziej widoczną zmianą jest licznik naszego wieku, który bezlitośnie przeskakuje, w dodatku nie pytając o zdanie. Postanowienia postanowieniami a życie życiem. Mijają dni, a sprawy jak stały w miejscu, tak stoją. Samo się nie zrobi. Wiedzą o tym nasi styczniowi bohaterowie. Dlatego biorą los w swoje ręce. Czy znacie takie nazwiska jak Monika Piotrowska, Robert Narwojsz lub Mario Cordina?

Ten kto rozpoznał, brawo! Dla pozostałych mam wiadomość – być może już niedługo o nich usłyszą i to nie tylko za sprawą „Prestiżu”.

Można czasem odnieść wrażenie, że nie zauważamy talentów, które są najbliżej nas. Zachwycamy się gwiazdami lansowanym przez media. Zapraszamy je do Szczecina, oklaskujemy. I OK. Ale chyba nie tylko o to chodzi miastu starającemu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Noworocznym postanowieniem „Prestiżu“ jest pokazywanie osób, które mają zapał, cel i talent. Dlatego pod hasłem „Nasi zdolni” przeczytacie wywiad z Moniką Piotrowską z zespołu MOPI, a także artykuły o Narwojszu czy Cordinie – krótko mówiąc – osobach z „naszego podwórka”. Czy im się uda i spełnią swoje marzenia? Zależy to przede wszystkim od nich, ale trochę również od Was. To może być jedno z Waszych postanowień, bo przecież artysta bez fanów usycha. A tego pewnie nikt nie chce, zwłaszcza w najbardziej roztańczonym miesiącu w roku. Korzystając z okazji Nowego Roku zaprosiliśmy do współpracy nową osobę - Joannę Osińską. Była bohaterką czerwcowego numeru „Prestiżu”, na co dzień spogląda na nas ze szklanego ekranu w TVP. Od stycznia specjalnie dla czytelników „Prestiżu” będzie pisała felietony. Wspaniale zaczyna się ten rok.

Prestiż magazyn szczeciński
( 18)
Styczeń'08
gajda