Aktywna mama

Aktywna mama

Autor

Daria Prochenka

Po porodzie kobiety często wstydzą się swojej figury i trudno jest im wrócić do dawnej formy. Brakuje im też czasu i mobilizacji na ćwiczenia w domu. Aby dziecko nie było wymówką i problemem przed odzyskaniem kondycji, powstały zajęcia dla mam z malutkimi dziećmi.

Wiele jest mam, które chcą po urodzeniu dziecka wyjść z domu i przywrócić dawną elastyczności i giętkość ciała, ale nie mają z kim zostawić małego dziecka. Teraz mogą zabrać je ze sobą. – Gdy zostałam mamą ponad 16 miesięcy temu, chciałam szybko wrócić do formy, ale nie znalazłam w Szczecinie żadnych profesjonalnych zajęć, na które mogłabym przyjść z dzieckiem – mówi Katarzyna Górka z klubu Lady Fitness. – Dlatego postanowiłam zrobić szkolenie na prowadzenie zajęć dla mam – dodaje.

Są to treningi dla kobiet z dziećmi, które nie skończyły półtora roku. Zajęcia rozpoczynają się dynamiczną taneczną rozgrzewką. Potem ćwiczenia ukierunkowane są na biodra, pośladki i na brzuch. – Gdy ćwiczenia są w pozycji stojącej, maluszek leży na kocyku obok mamy i przygląda się. Staram się jednak, żeby większość ćwiczeń była na leżąco, wtedy mamy mogą robić na przykład wymachy nogą i równocześnie głaskać swoją pociechę – mówi Kasia.

Koniec zajęć to czas relaksu, rozciągniecie i masaż dla dziecka.

– Uczymy się masować twarz, nosek, rączki i przede wszystkim brzuszek. Malutkie dzieci mają problem z kolkami, ważne jest, żeby mama potrafiła temu zaradzić – opowiada Kasia.

Podczas zajęć włączona jest muzyka poważna lub specjalne składanki, które nie denerwują dzieci. Rzadko kiedy maluchy przeszkadzają. Te najmniejsze cieszą się, gdy mama jest blisko nich. – Staram się, żeby mimo wszystko panie się zmęczyły na tych zajęciach. Mobilizuję je do wykonania zadanych powtórzeń – mówi pani Kasia.

Gdy dziecko się czegoś wystraszy lub coś je zainteresuje, żeby mama nie przerywała ćwiczeń, pani Kasia pomaga i zajmuje się dzieckiem.

DARIA PROCHENKA

Prestiż  
Marzec 2009