Portrety kobiet

Ewelina Marteniak

galeria

W naszym mieście powstała unikalna galeria zdjęć. Stworzyła ją malarka Ewelina Marteniak przy współpracy z grafikiem Pawłem Wróblewskim.

Galeria „Osiem kobiet” to osiem fotografii zrobionych przez malarkę i przygotowanych graficznie, w rezultacie czego powstały prace z pogranicza fotografii i grafiki komputerowej. Te oryginalne obrazy nawiązują do osobowości bohaterek. Kobietamotyl, kobieta-syrena czy szamanka, tak m.in. wyglądały bohaterki widziane oczami malarki.

– Jest to sesja fotograficzna, w której wykorzystuję swój warsztat malarski. Najważniejsze jest dla mnie uchwycenie niepowtarzalności fotografowanych osób i podkreślenie ich walorów – opowiada Ewelina Martyniak.

To także propozycja dla osób, które chciałyby posiadać swój osobisty, nieco magiczny portret, powstały dzięki artystycznemu połączeniu spojrzenia malarki i grafika komputerowego.

– Ideą jest to, by grafiki stanowiły ciekawą nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych portretów malarskich, coraz rzadziej spotykanych w naszych domach – dodaje malarka.

Więcej informacji na stronie: www.fantazyjnasesja.pl, www.ewelinamarteniak. pl.

imj

Prestiż magazyn szczeciński
( 22)
Maj'09
gajda