Wydali płytę, czas na koncerty

Last Ride

The Last Ride to młody szczeciński zespół, który powstał z inicjatywy gitarzysty i lidera Tomasza Bińka oraz wokalistki Agaty Sobocińskiej. Właśnie wydali swoją pierwszą płytę „Tysiące mil”.

Przez wiele miesięcy szukali swojego brzmienia i drogi, którą chcą pójść. W rezultacie powstała dynamiczna rockowa płyta inspirowana utworami takich zespołów jak Scorpions czy Europe. Została stworzona w jednym z najlepszych warszawskich studiów nagrań TR Studio, w którym powstawały płyty zespołów takich jak Łzy, IRA czy Myslovitz.

– Mówiąc dokładniej, jest to zapowiedź płyty, którą tworzą nasze trzy autorskie utwory – opowiada Tomasz Biniek, lider zespołu. – W The Last Ride Agata odpowiada za teksty i wokal, natomiast ja zajmuję się stroną muzyczną.

Do współpracy zaprosili doświadczonych muzyków, którzy pracowali m.in. z Patrycją Markowską. Ich płyta miała już swoją premierę w regionalnych rozgłośniach radiowych i została dobrze przyjęta.

– Teraz pracujemy nad skompletowaniem zespołu, później będziemy grać koncerty. Chcemy zdobyć swoją publiczność, rozwijać się i oczywiście nagrywać kolejne płyty. To dopiero początek naszej drogi – zapewniają Agata i Tomasz. Utworów można posłuchać na oficjalnej stronie zespołu www.thelastride. pl.

imj

Prestiż magazyn szczeciński
( 22)
Maj'09