PUF Koszalin Open

-

Tenisiści z całego świata pojawią się także w Koszalinie. Tydzień przed naszym Szczecin Open ruszy tam PUF Koszalin Open 2009, czyli międzynarodowy turniej tenisa rangi Future i puli nagród 10 000 USD. Patronat nad imprezą objął koszaliński "Prestiż".

Turniej rozpocznie się 30 maja, a przez pierwsze dwa dni zostaną rozegrane eliminacje. Po nich rozpocznie się już turniej główny, w którym wystartuje 32 zawodników. Równolegle odbywać się będzie turniej deblowy. Finały zaplanowano na 6 i 7 czerwca. Łącznie na kortach Klubu Tenisowego „Bałtyk“ pojawi się 80 zawodników.

– W tym roku z powodu kryzysu odbywają się tylko dwa turnieje letnie tej rangi w Polsce, stąd ogromne zainteresowanie naszą imprezą, na którą zgłosiła się rekordowa liczba ponad 160 tenisistów – mówi Ryszard Kowalczyk, prezes Klubu Tenisowego „Bałtyk“.

Wśród rodzimych gwiazd kortu zobaczymy m.in. Michała Przysiężnego i Marcina Gawrona. Będą też gracze notowani w pierwszej 300 rangingu ITF.

Tradycyjnie już podczas turnieju będzie wiele innych atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in. stoiska ze sprzętem sportowym, a dla zawodników Players Party. PUF Open to także wielkie święto towarzyskie. Od lat na turniej ściągają znani koszalinianie. Nie inaczej będzie w tym roku. Jak zwykle odbędzie się amatorski turniej VIP. Emocje sportowe będą pewnie nie mniejsze niż przy zmaganiach zawodowców. Warto przy okazji wspomnieć, że w poprzednich edycjach udział wzięli m.in. prezydent miasta Mirosław Mikietyński oraz Zbigniew Chlebowski, któremu udało się wyjść zwycięsko z VIP-owskiej rywalizacji.

jb

Prestiż magazyn szczeciński
( 22)
Maj'09
gajda