Szczecin Open 2009

-

galeria

Już po raz drugi w Szczecinie spotkają się zawodowe tenisistki, w tym także Polki. W czerwcu na kortach przy al. Wojska Polskiego rusza kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Tenisa Kobiet Szczecin Open 2009. Wraz z nim na tydzień obiekt nabierze międzynarodowego splendoru. Nie po raz pierwszy zresztą.

Wielkie imprezy tenisowe mają w Szczecinie długą tradycję. To nie tylko możliwość podziwiania zawodowców w walce, ale i okazja do relaksu, spędzenia czasu na świeżym powietrzu, no i atrakcyjnych spotkań towarzyskich. Lista imprez, jakie odbywały się na kortach przy al. Wojska Polskiego, jest długa, a wszystkim turniejom zawsze towarzyszy ogromne zainteresowanie.

W ubiegłym roku do tenisowej rodziny imprez dołączył kobiecy Szczecin Open z pulą nagród 25 000 USD. Pierwsza edycja odbyła się w maju. Wygrała ją Czeszka Barbora Zahlavova-Strycowa, dzisiaj zajmująca 74. pozycję w rankingu WTA. W finale pokonała Słowaczkę Lenkę Wienerovą.

W tym roku turniej z identyczną pulą nagród o wartości 25 000 USD odbędzie się od 8 do 14 czerwca.

– Przeniesienie turnieju z maja na czerwiec to gwarancja lepszej, cieplejszej pogody. Poza tym taki termin odpowiadał ITF, który rządzi światowym terminarzem rozgrywek – mówi Tomasz Nieżychowski z Fundacji SKT, organizatora imprezy.

Kogo możemy się spodziewać? Na pewno Polek. Intencją organizatorów jest to, by w imprezie pojawiło się jak najwięcej naszych zawodniczek. W ubiegłym roku w eliminacjach i turnieju głównym wystąpiło kilkanaście naszych zawodniczek. Osiem z nich zagrało dzięki tzw. dzikim kartom. To przywilej organizatorów każdego turnieju, którzy mogą zaprosić zawodniczki do udziału: cztery do eliminacji i cztery bezpośrednio do turnieju głównego. Podobnie będzie w tym roku. Wśród Polek spodziewać się możemy np. Sandry Zaniewskiej, aktualnie zajmującej 32. miejsce w juniorskim rankingu ITF. W tegorocznym juniorskim Australian Open grała w finale debla, a do Szczecina ma przyjechać prosto z paryskiego Roland Garros. Inną spodziewaną juniorką jest Katarzyna Piter, w która w ubiegłorocznym Szczecin Open doszła aż do półfinału, osiągając najlepszy wynik w swojej dotychczasowej karierze. Oprócz Polek spodziewane są też zawodniczki z innych krajów, zajmujące miejsca w drugiej setce rankingu WTA.

Tegoroczny program Szczecin Open jest znacznie bogatszy niż rok temu. Wszystko przez Tennis Europe Junior Tour. To międzynarodowy turniej dla chłopców i dziewcząt do lat 14, który będzie odbywał się równolegle do Szczecin Open.

– Zaplanowaliśmy też oczywiście turnieje amatorskie. Jeden dla pań, a drugi dla panów – dodaje Michał Stankiewicz, organizator.

Jak zapewniają organizatorzy w trakcie turnieju każdy znajdzie coś dla siebie. Warto chociażby odwiedzić korty dla atmosfery międzynarodowej imprezy i oczywiście spotkań towarzyskich. Nowością będzie turniejowe przedszkole w którym miłośnicy tenisa będą mogli pozostawić pod fachową opieką swoje dzieci. Gry będą rozpoczynać się o godzinie 10.00, a o 19.00 zaplanowano mecze dnia.

Finał turnieju - 14 czerwca o godzinie 13.00.

br

ZAPRASZAMY DO CAFE PRESTIŻ Podczas trwania turnieju przenosimy się na korty. Zapraszamy na dobrą kawę i odpoczynek w"Prestiżowym" namiocie. W specjalnej strefie będzie można poczytać aktualny "Prestiż", a także archiwalne numery. Dla wszystkich fanów firmy Apple salon komputerowy Macsimum przygotuje dwa stanowiska komputerowe. Zapraszamy do skorzystania z darmowego internetu. Do zobaczenia na kortach.

Panie, rakiety w dłoń! Swoich sił będą też mogli spróbować amatorzy, a przede wszystkim amatorki. W trakcie Szczecin Open zaplanowano Amatorski Turniej Kobiet o Puchar Dyrektora TVP Szczecin. Zapisy do turnieju przyjmowane są w biurze turnieju do godz. 19.00 10 czerwca. Start – następnego dnia (11 czerwca) o godz. 10.30, kontynuacja 12 czerwca. Kolejny turniej, tym razem w sobotę 13 czerwca, organizuje też Business Club Szczecin. Mecze w obydwu imprezach będą skrócone do 2 setów i rozgrywane od stanu 2 do 2. Finał obydwu turniejów w niedzielę 14 czerwca o godz. 11.00.

Tennis Europe Junior Tour W tym samym czasie co Szczecin Open na kortach przy al. Wojska Polskiego zostanie rozegrany międzynarodowy turniej dla dziewcząt i chłopców do lat 14. Zawody zostaną rozegrane w ramach prestiżowego Tennis Europe Junior Tour, a który rozgrywany jest w Europie (w trzech kategoriach wiekowych) niezmiennie od 1990 roku. W ramach cyklu prowadzony jest specjalny juniorski ogólnoeuropejski ranking, stąd organizatorzy - Szczeciński Klub Tenisowy - spodziewają się przyjazdu zawodniczek i zawodników z całej Europy. W turnieju zagra ponad 100 osób. Warto dodać, że poprzez TEJT swoją karierę zaczynały praktycznie wszystkie uznane gwiazdy tenisa. Zaczynali tutaj m.in. Justin Henin - Hardenne, Roger Federer, Marat Safin, Maria Sharapova, Amelie Mauresmo, Novak Djokovic i wielu innych.

Prestiż magazyn szczeciński
( 22)
Maj'09
gajda