Akcja Lato

-

galeria

Ultradźwięki, masaż w podciśnieniu, elektrostymulacja to najnowocześniejsze metody na wyszczuplanie naszego ciała. Takich szybkich i nie wymagających wyrzeczeń sposobów na uzyskanie idealnych kształtów jest wiele. Postanowiliśmy sprawdzić te najskuteczniejsze.

Jeśli zależy nam na modelowaniu sylwetki bez udziału chirurgii w Szczecinie pojawiła się absolutna nowośćzabieg Ultra Shape, dostępny w salonie Laser Studio.

-Polega on na usuwaniu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków, uwolniony tłuszcz wchłaniany jest przez wątrobę – wyjaśnia Dorota Izotow, fizjoterapeutka z salonu Laser Studio. -To bezbolesny nieinwazyjny zabieg po którym od razu wracamy do normalnego funkcjonowania.

Dzięki Ultra Shape zredukujemy obwód ud, talii, boczków i usuniemy cellulit. Efekty są zauważalne mniej więcej po dwóch, a najpóźniej czterech tygodniach, zmniejszenie obwodów widać zazwyczaj już po pierwszym zabiegu.

- Liczbę zabiegów dopasowujemy indywidualnie, zazwyczaj są to od dwóch do czterech - mówi Dorota Izotow. W tym czasie powinniśmy pić dwa, a nawet trzy litry wody i stosować dietę nie obciążającą dodatkowo wątroby.

Zgrabna sylwetka w połączeniu z gładką, idealnie napiętą skórą to marzenie każdej z nas. Można to osiągnąć dzięki masażowi w podciśnieniu Body Health.

-To masaż całego ciała z pominięciem okolic piersi - wyjaśnia Magdalena Morawska kosmetyczka z salonu Cosmedica. - Masaż wykonywany jest przez specjalny kombinezonie, dwie rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie zasysa fałdę skórną, a rolki rozmasowują nierówności i rozbijają tkankę tłuszczową.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty potrzebne jest od 8 do 12 zabiegów wykonywanych dwa lub trzy razy w tygodniu. Każdy trwa mniej więcej 50 minut. W trakcie trwania kuracji, w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania oraz pić dwa litry wody dziennie.

Kolejna propozycja salonu Cosmedica to New Life B.E.A.M. - nowoczesne urządzenie , które poprzez stymulację pracy mięśni, przyspiesza metabolizm i krążenie krwi. Zabieg odpowiada wielogodzinnemu treningowi na siłowni.

- Na skórze podłącza się samoprzylepne elektrody, które poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych do układu nerwowego naśladują naturalne skurcze mięśni- wyjaśnia Magdalena Morawska.

Najlepiej wykonać całą serię, czyli około 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu.

Bella Contour, to kolejna nowoczesna technologia zmniejszająca obwód ciała i redukująca cellulit. Zabieg dostępny jest w Medi Clinique.

- Bella Contour doskonale kształtuje i rzeźbi ciało – zapewnia dr kosmetolog Dorota Szwarc- Szczubiał.- To nieinwazyjna procedura oparta na technologii rezonansu ultradźwiękowego, która w odróżnieniu od innych urządzeń, jest bardzo bezpieczna, nie stosuje rolek, ścierających kremów i maści oraz szkodliwych fal ultradźwiękowych o dużej energii.

Wszystkie etapy zabiegu Bella Contour są dokumentowane, sprawdzane i nadzorowane. Całość nadzoruje komputer, a efekty są od razu widoczne na monitorze. Sonda urządzenia umieszczona zostaje na ciele pacjenta, a następnie precyzyjnie identyfikuje tkankę do zabiegu. Zależnie od stanu tkanek, pełny proces wysczuplenia to ok. 6-10 sesji zabiegowych, a widoczne efekty osiąga się już po 2-3 zabiegach. Jedna sesja trwa około 40 do 80 minut.

IZABELA MAGIERA-JARZEMBEK

Zadbaj o twarz latem 
Nasza twarz w czasie słonecznych, letnich miesięcy szczególnie narażona jest na odwodnienie, utartę kolagenu, a tym samym staje się podatna na powstawanie zmarszczek. Dlatego w tym czasie musi być pod specjalną ochroną. Salon Laser Studio poleca nowoczesny zabieg przeciwzmarszczkowy firmy Thalgo - The wrinkle control modelling treatment (płat kolagenowy), modelujący kontur twarzy polecany przed i po opalaniu. Oparty jest na kolagenie z dodatkiem cząsteczek kwasy hiauluronowego, regeneruje skórę na twarzy i pobudza ją do produkcji m.in. kolagenu i elastyny. -Efekty są widoczne natychmiast, Zabieg regeneruje skórę, redukuje ilość i głębokość zmarszczek oraz modeluje owal twarzy – mówi Joanna Pawlak, kosmetyczka z salonu Laser Studio.

Prestiż magazyn szczeciński
( 22)
Maj'09