Żeglarski sprint na Odrze

Żeglarski sprint na Odrze

 

Niemal w centrum Szczecina, u podnóży Wałów Chrobrego, podczas regat Polish Match Tour rywalizowało ze sobą 14 zespołów z Europy. Niespodziewanym triumfatorem została holenderska załoga Jeroena Den Boera, mistrza świata w klasie J22, a drugie miejsce zajęli szczecinianie.

Polish Match Tour to regaty, na które składa się 12 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju.

– To był nasz trzeci start w regatach cyklu Polish Match Tour w tym roku. Z regat na regaty nasza forma wciąż rosła i tym razem udało nam się awansować aż do finału. Cieszymy się z drugiego miejsca, ale pozostaje mały niedosyt po przegranej walce o zwycięstwo w całych regatach – komentuje udział swojej załogi Artur Pomorski, na co dzień aplikant radcowski ze Szczecina.

Regaty były udane także dla innej szczecińskiej załogi, której przewodził adwokat Patryk Zbroja. Jego team zajął bardzo dobre 4. miejsce.

– Przystępowaliśmy do tych regat z dużymi emocjami. Z jednej strony start zapowiedziały przecież niemal wszystkie czołowe polskie załogi. Z drugiej była to impreza w „naszym” Szczecinie. Byliśmy zatem dodatkowo zmotywowani – opowiada Zbroja.

Dla szczecinian impreza ta była nie tylko zabawą, ale również okazją do zaprezentowania się krewnym i znajomym „na wodzie, w ogniu walki”. A Match racing na Wałach Chrobrego nie jest sprawą łatwą. Akwen jest bardzo wymagający za sprawą prądów, także zmienny wiatr powoduje, że pływanie wymaga znacznej koncentracji. Najlepszych ośmiu zawodników Pucharu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Nieporęcie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF.

dp

Prestiż magazyn szczeciński
( 25)
Sierpień'09