Seksowny aerobik

Seksowny aerobik

Jego entuzjastkami jest Britney Spears, Kate Moss i Paris Hilton. Taniec na rurze, bo o nim mowa, kiedyś był atrakcją nocnych klubów, teraz robi furorę w fitnessie. Jest już dostępny w naszym mieście.

Zajęcia tańca na rurze czyli „pole dance”, to przeplatające się elementy tańca i akrobatyki. – Jest doskonałą zabawą przy muzyce, a także formą artystycznej ekspresji – wyjaśnia Katarzyna Walkowiak, instruktorka fitness ze studia Arkana Fit.
Trening rozpoczyna się od rozgrzewki, która ma na celu przygotowanie ciała do wykonywania odpowiednich ruchów na rurze. Podczas zajęć panie oplatają ciało wokół rury i ześlizgują się po niej robiąc płynne obroty. Podtrzymując się na rękach wykonują różnorodne figury gimnastyczne. Wszystko odbywa się przy muzyce, która może mieć charakter zmysłowy jak i sportowy, zależy to od osoby, jej nastawienia i nastroju.
– Pole dance to nie tylko umiejętność seksownego owijania się wokół rury, ale przede wszystkim trening wymagający sprawności fizycznej – dodaje Katarzyna. – Angażuje wszystkie grupy mięśni i poprawia ogólną kondycję ciała. Możemy wykorzystać w nim elementy różnych stylów tanecznych, zwłaszcza w przejściach, które płynnie łączymy z figurami. Wykonujemy układy mając dużą swobodę choreografii i doboru muzyki. To połączenie kardio, ćwiczeń siłowych i tańca – dodaje.
Bardzo ważny jest strój do ćwiczeń. Musi być wygodny. Najlepiej zaopatrzyć się w krótkie szorty i getry. Na gołej skórze rura nie będzie się tak ślizgać, a dzięki getrom mniej obcierają się kostki. Obuwie jest zbędne, gdyż panie ćwiczą na bosaka.
– Chociaż większości z nas gimnastyka na rurze może nie kojarzyć się pozytywnie, to jednak pole dance może być prawdziwą sztuką. Udowadniają to coroczne mistrzostwa świata w tej dziedzinie. Aktualnie zbierane są podpisy pod petycją włączenia pole fitness do dyscyplin olimpijskich – dodaje Walkowiak.
Zajęcia trwają 75 minut, dostępne są w trzech grupach zaawansowania, znajdziemy je w dwóch szczecińskich klubach fitness.

IZABELA MAGIERA-JARZEMBEK

Prestiż magazyn szczeciński
( 41)
Styczeń'11
gajda