Yasmina Reza w Polskim

Wielokrotnie nagradzany „Bóg Mordu” autorstwa znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy to najnowszy spektakl w Teatrze Polskim. Premiera odbyła się 15 stycznia.

Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji. Opowiada o pozornie niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw w następstwie bójki ich synów. Konfrontacja stopniowo przeradza się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału.
– Teatr dał nam szansę na spotkanie się z publicznością w obrębie świetnej literatury w znakomitym towarzystwie aktorów i twórców sztuki. Była to trudna, ale niesamowicie satysfakcjonująca praca – mówi Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego. – To była ogromna przyjemność pracować z reżyserem Markiem Gierszałem. To błyskotliwy, młody reżyser o analitycznym umyśle, a zarazem świetny psycholog. Jesteśmy pod jego ogromnym wrażeniem – dodaje.
Yasmina Reza należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych na świecie dramatopisarzy francuskich. „Bóg mordu” uznany został przez krytykę za najlepszy tekst autorki. Po tekst Rezy sięgnął także Roman Polański, który przygotowuje jego ekranizację.
Obsada: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Michał Janicki, Jacek Piotrowski.                                imj

Prestiż magazyn szczeciński
( 42)
luty'11