Palac kolorów - Wiosenny powiew świeżości

Autor

Dorota Kościukiewicz Markowska

galeria

Wiosnę czuć w powietrzu, pierwsze kwiaty otwierają swoje kielichy pod wpływem coraz mocniejszych promieni słońca i kuszą napotkanego obserwatora cudownym zapachem, pięknymi barwami i świeżością. Na wiosnę cieszmy się wraz z przyrodą, a do tego, by wraz z nią lśnić i odżyć po zimie, proponuję zrzucić chłodne barwy i wprowadzić więcej koloru w makijażu.

Różowy, turkus, zielony czy złoty na powiece to zupełnie nowe odcienie, dzięki którym możemy poczuć, że wiosna zawitała na dobre w nasze progi. Aby jeszcze bardziej uwypuklić ich nasycenie i świetlistość proponuję poeksperymentować z cieniami w kremie, które często mogą zaskoczyć swym rezultatem.

Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, upewnij się, czy dany produkt nie jest zbyt lepki i czy nie osadza się na powiece. Dobry cień w kremie po zaaplikowaniu zachowuje się jak cień prasowany czyli idealnie stapia się ze skórą, bez tworzenia na niej oddzielających się warstw.

Daje nam jednak zupełnie inne odczucie świetlistości spojrzenia. Dla inspiracji niech posłuży nasza modelka Laura, która przybrana w kwiaty prezentuje zastosowanie takich właśnie cieni.

Makijaż: Dorota Kościukiewicz-Markowska www.dorota.tv
Zdjęcia: Jacob Sadrak
Modelka: Laura

Prestiż magazyn szczeciński
( 43)
Marzec'11
gajda