Od naczelnej

Przyznaję, że do niedawna nie interesowałam się baletem. Podobno to marzenie większości dziewczynek, ale jak widać mnie ominęło. Co zmieniło się teraz? Po głośnym filmie "Czarny łabędź" z Natalie Portman przeczytałam kilka artykułów i wywiadów z tancerkami. Byłam wstrząśnięta, zaskoczona, ale też zaciekawiona jak wygąda ich życie, czy ten tak wymagający taniec warty jest tego bólu i cierpienia?

Pojawiło się mnóstwo pytań na które już dzisiaj po części znam odpowiedzi. Udało się je uzyskać między innymi dzięki konkursowi "Złote Pointy", który co roku organizowany jest w Szczecinie. Gdy zjechali do nas uczniowie szkół baletowych, nauczyciele oraz światowe gwiazdy baletu na własne oczy mogłam przekonać się jak wyjątkowy i urzekający jest ten taniec. Już też nie dziwię się baletnicom dlaczego czasami zaciskają zęby i nie poddają się mimo wielu trudności, rywalizacji, bólu, czasem niepowodzeń… Szukając infomacji o balecie natknęłam się na niezwykły cytat nieznanego autora "Taniec jest subtelnym balansem pomiędzy ideałem, a pięknem". Balet to ciągłe dążenie do ideału i stąd pewnie tyle emocji, które wywołuje. Aby uświadomić wam, że baletnice faktycznie na co dzień balansują między euforią, a bólem, między rzeczywistością, a sztuką zaprosiliśmy nasze bohaterki na sesję zdjęciową na dach jednej ze szczecińskich kamienic. To rzeczywiście był taniec na kwawędzi. Kulisy tej sesji można zobaczyć na www.magazynprestiz.com.pl.

Kolejny temat, który zdominował ten numer to śluby, motoryzacja i sport. Choć są to tematy kompletnie różne nie można pominąć ich w tak aktywnym, majowym sezonie. Wszyscy ewidentnie pobudzili się z zimowych snów i aktywnie ruszyli na podbój miasta. Jedni motorami, inni cabrioletami. Amatorzy sportów nagle jak szaleni jeżdżą na golfa, na tenis czy wskakują na konie. Wszyscy zachłysnęli się słoneczną pogodą. Podobnie jest z weselami. Gdy tylko robi się cieplej, nasze hormony zaczynają wariować, a motyle szaleją w brzuchu. Na każdym kroku czule przytulają się zakochane pary i błąkają po mieście z mętnym, niewidzącym wzrokiem… Tak, tego miesiąca nie można pomylić z żadnym innym. W maju Walentynki trwają przez 31 dni!
Wykorzystajcie swoją wiosenną aktywość do planowania urlopów. Pomoże wam w tym specjalny dodatek "Prestiż na wakacje", dostępny w naszych prestiżowych miejscach i na www.magazynprestiz.com.pl.

Prestiż magazyn szczeciński
( 45)
Maj'11