Manicure na dłużej

Autor

Izabela Marecka

W dzisiejszych czasach hybrydowe są  już nie tylko samochody, ale także paznokcie.  Manicure hybrydowy to jeden z hitów  w stylizacji paznokci. Na czym polega?

Manicure nakładany jest cienką warstwą jak lakier. Następnie utwardzany jest w świetle UV. W rezultacie lśni bardziej w porównaniu do zwykłego manicure, a co najważniejsze utrzymuje się o wiele dłużej niż zwykły lakier. W czym tkwi sekret? Na płytkę paznokcia nałożona jest specjalna emalia – połączenie lakieru i żelu.

– Najpierw nakłada się na paznokieć bazę, a następnie dwie warstwy preparatu. Każdą z nich oddzielnie utwardza się pod lampą UV. Utwardzony preparat jest trwalszy i odporniejszy na ścieranie od  zwykłej warstwy lakieru – wyjaśnia Agnieszka Paluszkiewicz ze studia stylizacji paznokci „Fantasy”. – Pomalowane nim paznokcie są lśniące, mocniejsze, a lakier znacznie lepiej się na nich trzyma – nie odpryskuje i nie robi się matowy.

Manicure utrzymuje się na paznokciach 2 – 3 tygodnie. Należy go usunąć, gdy paznokcie urosną. Minusem jest niestety to, że pozbyć się go możemy tylko w salonie, ponieważ nie da się go zmyć zwykłym zmywaczem.

Czas: 30 – 40 minut; Cena: 70 – 120 zł

Prestiż magazyn szczeciński
2( 53)
luty'12
gajda