Gładka skóra bez bólu

Autor

Weronika Bulicz

Depilacja kojarzy się najczęściej bolesnym lub co najmniej nieprzyjemnym zabiegiem. Ból i łagodzenie podrażnień odchodzą jednak do lamusa dzięki woskom najnowszej generacji.

Woski marki Lycon powstały już ponad trzy dekady temu – w ciągu tego czasu stały się już niemal kultowym produktem, używanym przez profesjonalistów w 40 krajach na całym świecie. Stosują go gwiazdy – od Victorii Beckham przez Minnie Driver, po Siennę Miller.

Na czym polega wyjątkowość tego rodzaju depilacji? Te wyjątkowe kosmetyki są produkowane wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych składników: żywic i pszczelego wosku. Podczas wykonywania zabiegu, kosmetyki wytwarzają przyjemny zapach, dzięki czemu depilacji towarzyszy również aromaterapia. Zabiegi kosmetykami Lycon są wykonywane w autoryzowanych salonach kosmetycznych przez odpowiednio przygotowanych profesjonalistów. To wszystko czyni depilację pielęgnacyjnym i relaksacyjnym zabiegiem, któremu towarzyszy minimum bólu.

Dzięki temu, że woski pielęgnują skórę i jej nie podrażniają, depilacja jest bardzo dokładna i efektywna, ponieważ depilację w jednym miejscu można powtarzać kilkakrotnie. Jak to możliwe?

– Sekretem sukcesu jest specjalistyczny produkt i profesjonalne techniki depilacji – mówi pani Anna Sech, kosmetyczka. – Woskami Lycon można depilować włoski już od długości 1 mm! – dodaje.

Różne produkty, jeden efekt

Celem jest oczywiście gładka skóra. Marka Lycon ma w ofercie woski różnego typu. Do depilacji okolic wrażliwych polecane są woski twarde. Nie stosuje się przy nich pasków. Zabieg zaczyna się od podgrzania wosku do odpowiedniej temperatury. Gdy ten osiąga odpowiednią, półpłynną konsystencję, jest aplikowany na skórę dość grubą warstwą. Gdy stygnie, powoli osiąga konsystencję odpowiednią do usunięcia włosów – lekko tężeje, staje się elastyczny. Dzięki temu, że nie przykleja się do skóry, nie ciągnie jej, nie zrywa naskórka, a w efekcie – nie powoduje podrażnień! Do wyboru mamy tutaj dwa woski: Hot Wax nakłada się grubszą warstwą, LYCOjet to natomiast produkt przystosowany do cieńszej aplikacji w trudno dostępnych miejscach.

Co jeszcze czyni markę Lycon od innych i sprawia, że jest wręcz kultowa? Specjaliści tej firmy opracowali specjalną linię produktów dla mężczyzn. Seria Manificio to specjalnie dostosowana do męskich potrzeb gama produktów, dostępna tylko w autoryzowanych salonach, które współpracują z Lycon Polska. Póki co, nie ma jej jeszcze w Szczecinie.

Prestiż  
Marzec 2012