Festiwal mężów

Szczecińska Scena Poniedziałek wzięła udział w międzynarodowym festiwalu Gavranfest. 1 lipca wystawiła „Męża mojej żony” w reż. Tomasza Obary na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego w Krakowie.

Autor

Kasia Daria Stawczyk

Zabawna opowieść o relacjach damsko-męskich idealnie wpisała się w charakter imprezy, gdyż festiwal Gavranfest to przegląd spektakli powstałych na podstawie sztuk wybitnego chorwackiego dramatopisarza Miro Gavrana. Co roku odbywa się w innym mieście Europy. Autor zdecydował by piątą – jubileuszową edycję zorganizować w Polsce, w Teatrze Ludowym w Krakowie, który w ciągu 7 ostatnich lat zrealizował 4 jego dramaty i w sumie zagrał ponad 1000 przedstawień, przyczyniając się do sukcesu tej twórczości w naszym kraju. 

Bohaterką pokazywanego na festiwalu „Męża mojej żony” jest piękna Helena, która już raz rozpętała wojnę. Pewnego dnia pozostali bohaterowie komedii – Edmund i Zeflik dowiadują się, że są od pięciu lat dość bliską rodziną i nie jest to dobra wiadomość. Mężczyźni, choć z trudem, radzą sobie z tym bolesnym problemem i podejmują „po męsku” decyzje dotyczące nie tylko ich samych. 

Prestiż  
Lipiec 2013