Super lifting

Lifting twarzy i szyi jest radykalną, ale i najbardziej skuteczną metodą na odmłodzenie naszego wyglądu. Jak jednak sprawić, żeby twarz wyglądała młodziej, a jednocześnie naturalnie?

Autor

Izabela Marecka

Lifting to jeden z najtrudniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musi więc być wykonany ze szczególną precyzją. Najnowszy na świecie trend w chirurgii, to zabieg głębokiego liftingu. 

- Mówiąc najprościej, głęboki lifting, to chirurgiczne działanie w obrębie mięśni i powięzi, które nacinam i skracam. Skórę traktuję, jako materiał, którym powlekam operowane miejsca - wyjaśnia dr n. med. Andrzej Dmytrzak. - Jest to zabieg dużo trudniejszy od stosowanego do tej pory, ale pozwalający usunąć bardziej precyzyjnie zmiany pojawiające się wraz z wiekiem.Klasyczny lifting rozciągał twarz, która czasem przypomniała „maskę”, a naciągnięta skóra traciła swoją jędrność i w rezultacie jeszcze szybciej się starzała. W przypadku głębokiego liftingu, skóra naciągana jest dużo delikatniej. Kolejnym atutem zabiegu jest to, że pozwala na interwencję w obrębie 1/3 górnej części twarzy z dostępu przez powieki dolne.  W rezultacie otrzymujemy spektakularne efekty.

Pełen zabieg składa się z kilku etapów. W zależności od potrzeb wykonuje się go w obrębie twarzy i szyi. Dzięki zabiegowi można poprawić opadające powieki, podnieść policzki, wygładzić bruzdy nosowo- wargowe, podnieść opadające kąciki ust, wygładzić szyję i czoło. Precyzyjne dotarcie do 1/3 górnej części twarzy pozwala zachować jej naturalne proporcje, a także nadać oczom piękny kształt „ migdałowego oka”. By podnieść opadające kąciki ust, przecina się mięśnie wewnątrz ust, co sprawia, że ingerencja jest niewidoczna. Ostatnim etapem jest plastyka szyi, czyli operacja skrócenia mięśnia zarówno w części tylniej jak i przedniej. Dodatkowo można trwale wygładzić czoło przycinając odpowiednio gałęzie nerwów. 

 - Twarz to nasza wizytówka, dlatego tak ważne jest by wyglądała nie tylko młodziej, ale też jak najbardziej naturalnie. Głęboki lifting pozwala na holistyczne podejście do wyglądu twarzy i szyi, które możemy odmładzać w każdej części. To prawdziwy przełom w chirurgii plastycznej – podsumowuje dr Andrzej Dmytrzak.

 

Dr n. med. Andrzej Dmytrzak - specjalista chirurgii plastycznej, zajmujący się tą dziedziną ponad 20 lat, właściciel kliniki Aesthetic Med. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Francuskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Światowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (ISAPS), Światowego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej (IPRAS), Europejskiej Akademii Estetycznej, Europejskiej Szkoły Onkologii. Wiedzę zawodową poszerza uczestnicząc w światowych sympozjach organizowanych dla chirurgów plastyków, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA, Brazylii.

Prestiż  
Lipiec 2013