Wyszczupleć przez weekend

Lato w pełni, czas wakacyjnych wyjazdów właśnie się rozpoczął. Co zrobić, gdy do urlopu zostały dwa tygodnie, nowe bikini czeka, a zbędny tłuszczyk nadal zalega tu i tam? Jest na to sposób. I wystarczy nam tylko weekend. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i dwie związane z nią nowości, które rozwiążą „zalegający” problem.

Autor

Aneta Dolega

LASEROWY HIT

Smart Lipo jest laserowym systemem chirurgicznym, stworzonym do minimalnie inwazyjnego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej ciała. Odpowiednie parametry wiązki lasera umożliwiają selektywne rozbijanie błon komórek tłuszczowych, z zachowaniem bezpieczeństwa dla innych organów organizmu. Zabieg jest na tyle delikatny i precyzyjny, że doskonale nadaje się do wyszczuplania niewielkich i wrażliwych obszarów ciała takich jak np. podbródek i linia żuchwy. Unikalną cechą metody laserowej jest mocne działanie regenerujące i obkurczające skórę w obszarze zabiegu. Dlatego Smart Lipo stosowane jest także wtedy, gdy oprócz usunięcia tkanki tłuszczowej chcemy jednocześnie poprawić kondycję skóry wiotkiej, np. wewnętrznej powierzchni ud lub kolan. 

WYSZCZUPLANIE STRUMIENIEM WODY

Body jest nową i innowacyjną metodą liposukcji, wykorzystującą koncepcję wypłukiwania komórek tłuszczowych strumieniem wody pod ciśnieniem. To bardzo skuteczny zabieg, a jednocześnie delikatny dla innych tkanek naszego ciała. Wykonywany jest cienką kaniulą z zaokrągloną końcówką, która prześlizguje się pomiędzy tkankami nie uszkadzając ich, wypłukując jednocześnie niechciany nadmiar tłuszczu. Minimalna urazowość powoduje, że wystarczające do zabiegu jest lokalne znieczulenie miejscowe. Nawet po rozległym zabiegu Body Jet ubieramy ubranko uciskowe i udajemy się do domu. Do pracy i normalnej aktywności możemy wrócić już po 2-3 dniach. Korzystne jest, że zabieg taki nie narusza podskórnej struktury włókien tkanki łącznej, która odpowiada za utrzymanie i napięcie skóry. To dlatego nawet po dużej redukcji skóra się obkurcza się sama. Body Jet działa tak delikatnie, że nie uszkadza wypłukiwanych komórek, co umożliwia ich odzyskanie i ponowne podanie do organizmu. Dlatego zabieg taki będzie szczególnie interesujący dla tych z nas, które chciałyby wykorzystać usunięty tłuszcz w celu poprawy sylwetki, np. do odbudowania piersi. Własny tłuszcz jest najwspanialszym możliwym materiałem wypełniającym, ponieważ nie jest alergizujący, a po ukrwieniu i przyjęciu przez organizm pozostanie w nim na zawsze. Lekarze polecają go, jako dobrą metodę dla kobiet o bardzo drobnych piersiach, pragnących niewielkiego do umiarkowanego powiększenia biustu. Świetnie nadaje się także do wyrównania asymetrii piersi. 

Metoda opracowana przez niemieckiego chirurga plastycznego stała się obecnie światowym standardem i jest już dostępna w wielu klinikach w Polsce. 

 

Najnowsze metody medycyny estetycznej oferują interesujące rozwiązania dla współczesnych kobiet, pragnących szybko i niekłopotliwie poprawić linię ciała. Najwyżej cenią one minimalną urazowość, uniknięcie znieczulenia ogólnego oraz ładne efekty, rozumiane jako naturalna i gładka linia ciała bez nierówności czy ubytków. Liczy się także krótki czas pobytu w klinice oraz możliwość szybkiego powrotu do normalnej aktywności po zabiegu. Szczególnie godna uwagi jest metoda Body Jet, ponieważ oferuje efekty lepsze niż klasyczna liposukcja przy dużo mniejszej urazowości. Jej atutami są także obkurczanie skóry po zabiegu oraz zupełna nowość – możliwość wykorzystania usuniętego tłuszczu do powiększenia piersi. Nowe metody dość szybko przyjęły się na rynku i obecnie wyznaczają standard nowoczesnej medycyny estetycznej. Największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi liposukcji brzucha i bioder, ja zaś często polecam poprawę w obszarze podbródka, która przy minimalnej korekcji daje ładny i wyraźny efekt wyszczuplenia.

Dr Ilona Osadowska jest chirurgiem, prowadzi specjalistyczną praktykę lekarską w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. www.dr-osadowska.pl

Prestiż  
Lipiec 2013