Grzegorz Skorny

Grzegorz Skorny, zawodowo rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie, z zamiłowania artysta-fotograf. Mówi: „ Fotografia to dla mnie pasja, dzięki której poznałem wspaniałych ludzi i wyjątkowe miejsca”. Wielbiciel sportów ekstremalnych, latem nurkuje i pływa na kitesurfingu, zimą jeździ na snowboardzie.

Autor

Prestiż

Kiedy byłem dzieckiem, chciałem… 

Zostać aktorem, ponieważ uważałem, że jest to jedyne zajęcie, które umożliwia wcielanie się w różne postacie – dziś już tak nie uważam.

Moja pierwsza poważna praca to… 

Fundacja Pomocy i Rozwoju Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie. Początek lat 90-tych to okres silnego rozwoju organizacji trzeciego sektora. To w tym okresie organizacje pozarządowe powstawały, jako odpowiedź na bezradność organów państwowych w obszarach działalności społecznej, w tym edukacyjnej.

Pierwsze zarobione pieniądze… 

Były dla mnie zaskoczeniem. Pracowałem wtedy w studenckiej spółdzielni pracy Student Serwis. Przez trzy dni pracy zarobiłem tyle, ile moja mama zarabiała miesięcznie. 

Żeby odnieść sukces w zawodzie…

Trzeba mieć silną motywację do działania i poszukiwać najlepszych rozwiązań dla pojawiąjących się problemów.  

Dobry szef to… 

Osoba inspirująca do podejmowania ryzyka, wsłuchujący się w opinie podwładnych, tworzący dobrą atmosferę w zespole. 

U moich pracowników cenię… 

Samodzielność w pracy, lojalność i zaangażowanie w pracę. Bez tych cech nie można tworzyć dobrego zespołu.

Kogo bym nie zatrudnił... 

Nie chciałbym pracować z ludźmi, którzy nie szanują pracy innych i są destrukcyjni. 

Prywatnie jestem… 

Staram się nie dzielić życia na prywatne i zawodowe. Na obu płaszczyznach jestem przede wszystkim optymistą.  Nie boję się wyzwań.

Dzień zaczynam od… 

porannej kawy lub herbaty i przeczytania wszystkich maili, które dotarły do mnie nocą. Następnym krokiem jest analiza planu dnia i terminarza, którym jestem mocno związany. Następnie jadę na uczelnię.

Rodzina znaczy dla mnie… 

Bardzo dużo. Bez wsparcia ze strony rodziny nie mógłbym tak wiele czasu poświęcać pracy zawodowej. Mając wspaniałą żonę i cudowną córkę mogę być tylko dumny, że w tej sferze mam szczęście.

Zawsze znajdę czas na… 

pogłębianie wiedzy. Dużo czytam nie tylko z zakresu moich zainteresowań zawodowych, jakimi są ochrona własności intelektualnej oraz zagadnienia dotyczące wpływu rozwoju motoryzacji na środowisko naturalne. Zawsze znajdę czas na książki o fotografii, która jest moją pasją.

Moim marzeniem jest… 

Podróż na Antarktydę i zanurkowanie przy górze lodowej.

Sport jest dla mnie… 

Przeciwieństwem siedzącego trybu pracy, jaki prowadzę na co dzień, ślęczeniu przed monitorem i ciągłych rozmów telefonicznych. To odskocznia, możliwość obcowania z naturą, a czasami wyjątkowe wrażenie lotu. Ci, co uprawiają podobne dyscypliny, wiedzą, co mam na myśli.

Dewiza, którą chcę przekazać innym…

Każdy ma możliwość wpływania na swój los, a piękno jest tuż obok nas, trzeba tylko chcieć je dostrzec.

Prestiż  
Wrzesień 2013