Co niesie dzień

„Co niesie dzień”, to sztandarowy poranny program nowej ramówki TVP Regionalnej i jak się okazuje strzał w dziesiątkę. Program gromadzi codziennie przed telewizorami, nawet blisko 100 tys. osób, co daje ponad 2 procent udziałów w telewizyjnym rynku.

Autor

prestiz

galeria

o ogromny sukces, zważywszy na fakt, że emitujemy go dopiero od 1 września – mówi Michał Fit, kierownik Wydziału Audycji Informacyjnych. - To także ogromny przełom, bowiem po raz pierwszy w historii TVP ogólnopolski program informacyjny przygotowywany jest poza Warszawą. Aby w ciekawy i plastyczny sposób pokazać to, co się wydarzy opracowaliśmy specjalne instrumenty, które mają uatrakcyjnić przekaz. Jest to m.in. dotykowa mapa z wizualizacjami tego, co się wydarzy oraz przegląd portali internetowych.

Program zaczyna się codziennie o 8 rano, trwa dokładnie 24 minuty. Znajdziemy w nim najaktualniejsze i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w ciągu dnia. „Co niesie dzień” wyróżnia się na tle innych programów informacyjnych – prezentuje zdecydowanie więcej informacji ważnych dla regionów i lokalnych społeczności.

– Na te, wydawać by się mogło, krótkie 24 minuty, składa się codzienna praca kilkudziesięciu osób w całej Polsce, którą koordynuję - mówi wydawca Piotr Dziemiańczuk. - Przez cały dzień zbieramy informacje z całej Polski i wybieramy, te najciekawsze i najbliższe ludziom. Staramy się żeby było dynamicznie i… nie nudno. Chociaż często mówimy o sprawach bardzo poważnych, dbamy o to, by widz nie odchodził od telewizora, przytłoczony dramatycznymi wiadomościami, dawkujemy emocje i staramy się na końcu programu wprowadzać optymistyczny akcent.

W programie m.in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami z ośrodków regionalnych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. 

Prestiż magazyn szczeciński
7( 65)
Listopad'13