Usta - niepowtarzalny uśmiech

Usta to zmysłowy element kobiecej twarzy i nieodłączny symbol kobiecości. To na nie mężczyźni zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Najwyżej w męskich rankingach plasują się te gładkie i pełne. I czerwone. Usta wyrażają uśmiech, który oznacza radość i zadowolenie. Właśnie z uwagi na swoją niepowtarzalność nazywane są zwierciadłem osobowości.

Autor

Prestiż

Usta są wizytówką całej twarzy, to właśnie na nich najczęściej skupia sie wzrok rozmówcy”. 

Już w starożytności kobiety zaznaczały ich kontur, aby nadać im bardziej wyrazisty i kuszący kształt. Pielęgnacja tej wyjątkowej części ciała nie jest więc niczym nowym. Zapominamy jednak często o nich na rzecz innych zabiegów pielęgnacyjnych. A to one ze względu na swoją urodę i delikatność wymagają naszej szczególnej uwagi. Tak jak całe ciało tak i one z upływającym czasem stopniowo tracą swój niepowtarzalny kształt. Można jednak zachować ich młodość na dłużej. Medycyna idzie nam na ratunek. Medycyna estetyczna znalazła i na to sposób.

Dlaczego warto się uśmiechać?

Uśmiech lub jego brak świadczy o usposobieniu człowieka oraz jego podejściu do życia. Usta dzięki swojej plastyczności potrafią perfekcyjnie oddać samopoczucie i intencje, często znacznie lepiej niż słowa.

Osoby, które się uśmiechają sygnalizują swoje zadowolenie i wyrażają swoje szczęście. Uśmiech wyrażany ustami jest powszechnie oznaką sympatii, a w połączeniu ze śmiechem pozytywnie działa na ciało i na umysł. Kobieta, która często się uśmiecha jest odbierana przez otoczenie za osobę cieszącą się życiem i odnoszącą sukcesy. Uśmiech sprzyja także dobremu nastrojowi, dlatego warto się uśmiechać tak często jak to tylko jest możliwe. 

Łuk Kupidyna i rynienka

Za wygląd i kondycję ust odpowiadają mięśnie twarzy. Same usta zbudowane są z mięśnia okrężnego, który pokryty jest skórą pod postacią czerwieni wargowej. Mięsień pokryty jest także warstwą białą, czyli skórą znajdującą się nad mięśniem okrężnym ust. O ich kształcie decydują m.in. kąciki ust i obwódka ust – linia tworząca górną wargę z mniej lub bardziej wydatnym zagłębieniem na górnej wardze nazywana łukiem Kupidyna, czerwona i biała skóra ust oraz przedłużenie od nosa do warg określane rynienką.

W jaki sposób usta się starzeją? 

Usta, tak jak cała skóra twarzy, podlegają procesowi starzenia się, który rozpoczyna się już po 25 roku życia. W wyniku tego procesu następują: osłabienie i zwiotczenie mięśni – usta stopniowo tracą objętość i jędrność, skóra ust wiotczeje, wydłuża się rynienka wargowa. Zmienia się również sama skóra wokół ust: pojawiają się zmarszczki pionowe wokół ust, dochodzi do zwiotczenia brzegu ust i spłycenia rynienki wargowej. Następuje utrata zagłębienia na górnej wardze, przez co zanika łuk Kupidyna.

Jak nadać naturalny kształt i dodać ustom objętości?

Można zachować na dłużej objętość i naturalny kształt ust. Niezawodne są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozyskiwane z naturalnych węglowodanów, który pomaga w utrzymaniu objętości i elastyczności skóry. Wypełniacze skórne są stosowane w celu nadania ustom utraconej objętości, podkreślenia konturu ust oraz przywrócenia im nawilżenia. Jednak, aby zabiegi przyniosły pożądany efekt nie wystarczy poddać terapii tylko usta, lecz również ich okolice. Powinny one obejmować wypełnienie kącików ust oraz bruzdy nosowo-wargowej, wygładzenie pionowych linii warg oraz niwelowanie tzw. linii marionetki, biegnących od kącików ust do podbródka. 

Juvederm Volbella with Lidocaine – najnowszy wypełniacz do ust i ich okolic nadający naturalny i pożądany efekt 

Ostatnio na rynku pojawił się produkt z serii wypełniaczy skórnych oparty na bazie kwasu hialuronowego. JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine,o którym mowa, nadaje gładki i naturalny wygląd ustom i ich okolicom. Dopasowuje się do indywidualnego kształtu warg. Produkt został stworzony w celu nadania ustom naturalnego wyglądu1, powoduje mniej obrzęków2. JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine jest przeznaczony także do wygładzenia pionowych linii warg i zagłębień w kącikach ust oraz zarysowania ich kształtu. Niweluje tzw. linie marionetki, biegnące od kącików ust, aż do podbródka. Stworzona przez Allergan technologia VycrossTM, zastosowana w JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine, powstała w oparciu o innowacyjną kombinację różnych technik molekularnych. Umożliwia to mniejszy obrzęk ust zaraz po zabiegu, pomaga w uzyskaniu naturalnego wyglądu3 i zapewnia dłuższy czas działania3. 

Prestiż  
Styczeń 2014