Korek i piórka

Około 1870 roku w angielskiej posiadłości Badminton House należącej do VIII księcia Beaufort, odbył się pierwszy pokaz gry opartej na podbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór.

Autor

Aneta Dolega

Ta salonowa gra z czasem ewoluowała i zaczęła być coraz bardziej popularna. Badminton stał się bardzo modny, zaczęto w niego grać prawie wszędzie – od parków po sportowe hale. Wkrótce stał się profesjonalną dyscypliną sportową.

Mamy 2014 rok, badminton przeżywa kolejną młodość. W połowie marca (15-16) w Szczecinie odbędzie się jeden z największych polskich turniejów badmintonowych Netto Cup 2014. W hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na dziewięciu boiskach rozegra się turniej. Wiek i płeć nie mają znaczenia. Część spotkań odbędzie się także w nowoczesnym ośrodku Bene Sport Centrum, gdzie rozegrane zostaną niedzielne turnieje dla dzieci i młodzieży, a w sobotni wieczór Players Party, czyli after party dla wielbicieli badmintona. Szczegóły wydarzenia: www.benesport.pl/nettocup_witamy.html.

Prestiż  
Marzec 2014