4x4 z pazurem

Jeździła m.in. Mercedesem i Oplem aż wreszcie przesiadła się do Range Rovera Evoque. - To auto jest spełnieniem moich marzeń. Muszę się w nim mocno kontrolować, bo jest bardzo szybkie - przyznaje pani Wioleta. 

Autor

Andrzej Kus

Ma ponad 240 koni mechanicznych i trudno ich nie zauważyć. Właścicielka z dumą przyznaje, że takich samochodów w Szczecinie jest zaledwie kilka. Evoque w takiej kolorystyce – ma tylko ona. 

– Przed nim miałam inne auto. Nie chciałam go zmieniać, ale mąż stwierdził, że czas już poszukać czegoś nowego. To on mnie nakręcił na to auto. Gdy go znaleźliśmy nie byłam przekonana, czy chciałabym nim jeździć. Teraz muszę przyznać, to był najlepszy wybór – przyznaje pani Wioleta. – Niezwykle istotne dla mnie jest przyspieszenie, samochód musi być dynamiczny. Na autostradzie w Niemczech miałam możliwość jechać z prędkością ponad 220 km/h i czułam, że samochód stać na więcej. To w autach lubię najbardziej. 

Właścicielka przekonuje, że samochód idealnie nadaje się zarówno dla każdej kobiety, jak i trafia w gusta mężczyzn. Oprócz wysokiego komfortu jazdy, samochód posiada wiele przydatnych gadżetów i dodatków. Jednym z nich jest panoramiczny dach. Ułatwieniem jest automatyczna skrzynia biegów oraz mnóstwo czujników, m.in. umieszczone w lusterkach – wykrywające zagrożenie w martwym polu. 

– No i doskonała nawigacja. Prowadzi idealnie do celu. Samochód ma także tempomat. Za nim jednak nie przepadam i praktycznie go nie używam. Mimo, że auto wyposażone jest w czujnik odległości, który rozpoznaje przeszkody i zagrożenie – nie ufam mu. Wolę sama decydować o hamowaniu i przyspieszaniu. Świetnie zachowuje się też w trudnym terenie. Ma napęd 4x4, korzystałam z niego w momencie, gdy w Pilchowie był remont. Jeździłam wtedy przez las. Było komfortowo. 

Właścicielka przez rok przejechała tym SUV- em 18 tysięcy kilometrów. W swoim samochodzie dostrzega również wady – choć bardzo niewielkie. 

– Chyba największą jest zbyt mały, jak dla mnie bagażnik. Auto wydaje się ogromne, miejsca w przestrzeni bagażowej ma nieco za mało. Minusem jest również to, że rzeczywiście nie czuć w nim prędkości. Trzeba uważać, szczególnie w mieście. O mandat naprawdę nietrudno.

Najważniejsze dla niej jest bezpieczeństwo.

– Evoque odpowiada moim wymaganiom. Ma mnóstwo poduszek powietrznych, wygodne siedzenia, jest masywny i posiada doskonałą klimatyzację. Najbardziej mnie cieszy opcja, której nie miałam wcześniej – mam podgrzewaną kierownicę. Wreszcie zimą mogę prowadzić auto bez rękawiczek. 

 

Range Rover Evoque 2.0 Si4

Masa własna: 1640kg Pojemność bagażnika: 540 litrów Moc: 240 KM Szybkość maksymalna: 230 km/h Przyspieszenie 0-100: 7, 6 sekundy Zużycie paliwa: 8, 7 cykl mieszany

Prestiż magazyn szczeciński
8( 74)
Wrzesień'14