Protetyczna rewolucja

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się być historią zaczerpniętą z powieści science fiction jest teraźniejszością. Rozwój nowoczesnych technologii w medycynie to rzecz naturalna. Kolejna rewolucja dokonała się w stomatologii. Protetyka 3D dba o nasz piękny uśmiech. A wszystko dzięki najnowszej technologii o nazwie Cerec.  Technologii, która jest absolutnym hitem na świecie.

Autor

Prestiż

Nowe pełnoceramiczne korony, licówki, ceramiczne plomby, szybkie i bardzo dokładne wypełnianie ubytków. W szczecińskiej Klinice Stomatologii i Implantologii Koryzna komputer jest głównym narzędziem stomatologa.

- Żeby mieć nowe piękne zęby nie trzeba już długo czekać i poddawać się męczącym wyciskom i odlewom. – mówi dr Kacper Koryzna.  - Cerec daje możliwość wykonania pełnoceramicznych prac protetycznych podczas jednej wizyty, która trwa zaledwie godzinę.

Na czym więc polega ta niezwykła technologia, dzięki której możemy cieszyć się nowymi zębami? 

Zaledwie w kilka sekund za pomocą skanera wewnątrzustnego lekarz skanuje obraz ubytku w formacie 3D. Następnie komputer na podstawie skanu obrazu z jamy ustnej projektuje ząb. Model składany jest pod indywidualny zgryz i warunki w jamie ustnej pacjenta. Co ciekawe, pacjent może wziąć udział w projektowaniu... własnego zęba. 

- Kolor bloczka dobierany jest komputerowo dzięki czemu wypełnienie ubytku ma ten sam odcień co nasze pozostałe zęby. Tak stworzony wirtualny projekt zęba przesyłany jest do frezarki cyfrowej. Ta w kilka minut wycina gotową pracę z pełnoceramicznych bloczków.  Jej dokładność, precyzyjność i estetyka jest niemożliwa do osiągnięcie  przez człowieka. 

- To co było kiedyś do wykonania w kilka dni za pomocą nieprzyjemnych wycisków i przymiarek dziś jest osiągane podczas jednej wizyty – dodaje z uśmiechem dr Koryzna. -  Takich zębów na raz możemy zrobić maksymalnie cztery. Cerec jest też świetny przy koronach, mostach, licówkach czy plombach. Do tego wszystkiego jest tańszy od tradycyjnej metody. I gwarantuje długoterminowy sukces kliniczny. Podsumowując: jedna wizyta, bez wycisków, bez odbudów tymczasowych, bez prac na metalu, najwyższa estetyka i długoterminowy  efekt.

 

Osobą, która wprowadziła w Szczecinie nowoczesną technologię Cerec do gabinetu stomatologicznego jest dr Kacper Koryzna, szef kliniki. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie nad Menem jest właścicielem prestiżowego i najwyższego tytułu w dziedzinie implantologii stomatologicznej na świecie Master of Science in Oral Implantology. Ma wieloletnią praktykę w dziedzinie implantologii, regeneracji i przeszczepach kości oraz protetyce 3D. Jego praca to pasja, którą konsekwentnie realizuje szkoląc się za granicą i wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie na świecie. 

 

Prestiż  
Wrzesień 2014