Rok TVP Regionalna

W Szczecinie swoje pierwsze urodziny świętowała TVP Regionalna. Stacja szturmem wdarła się na telewizyjny rynek i zgromadziła rzesze wiernych widzów. Uroczysty wieczór był też okazją do zaprezentowania nowej ramówki TVP Szczecin.

Autor

Prestiż

Telewizja Polska podsumowała udany rok zarówno anteny ogólnopolskiej, jak i regionalnej. W atrakcyjnej formie zaprezentowała najważniejsze wydarzenia minionego roku, które relacjonowały ośrodki regionalne TVP. Zapowiedziała też wiele nowości, które pojawią się na antenie w najbliższych miesiącach. Galowy wieczór w studiu przy ul. Niedziałkowskiego był transmitowany na żywo na antenie TVP Szczecin. Program prowadzili Barbara Jesiołkiewicz-Kowalczyk, Dariusz Baranik i Bartosz Łyżwiński.

Miniony sezon to pierwszy rok technologicznych zmian. Programy TVP Szczecin są dostępne nie tylko na antenie, ale też w internecie i na platformie TVP STREAM. Dzięki temu informacje i wydarzenia dotyczące województwa zachodniopomorskiego można oglądać będąc na drugim końcu świata. 

– Ta nowoczesność technologiczna będzie pomagała budować program jeszcze ciekawszy z punktu widzenia odbiorców, zarówno tych młodszych, jak i starszych – podkreślał obecny w szczecińskim studiu Marian Zalewski, członek zarządu TVP S.A. – Poszerza się zasięg i dostępność naszej telewizji, ale idea jest wciąż ta sama: TVP Regionalna to telewizja bliska ludziom, skupiona na tym, czym mieszkańcy regionu żyją na co dzień.

– Szczecin jest w czołówce, jeżeli chodzi o ilość produkcji, liczbę tytułów i różnorodność oferty prezentowanej widzom – chwalił szczeciński ośrodek Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych TVP. 

Tak też ma być w rozpoczynającym się nowym sezonie. Nowa ramówka to pięć i pół godziny programu lokalnego dziennie na antenie TVP Regionalnej. Wśród nowości jest m.in. realizowany wspólnie z niemiecką stacją telewizyjną RBB program „Po obu stronach Odry. Sąsiedzi pod lupą.” 

– Pokazujemy w nim naszych sąsiadów i różnice mentalne między Niemcami a nami, bez epatowania historią. Chcemy przede wszystkim wzbudzić zaciekawienie oraz sympatię wobec naszych sąsiadów i wywołać uśmiech – zapowiadała nową produkcję Maria Bartczak, dyrektor TVP Szczecin. 

W jesiennej ramówce pojawił się też program „Z akwalungiem przez świat”, do którego zdjęcia kręcone były na Wyspach Kanaryjskich. Nową propozycją TVP Szczecin jest też program „Obrońcy”, który zdradza tajniki kuchni adwokackiej w oparciu o konkretne sprawy sądowe. Zarówno „Obrońcy”, jak i „Z akwalungiem przez świat” pojawią się na antenie ogólnopolskiej. 

Po wakacjach zmieniła się Kronika o godz. 18.30 – najchętniej oglądany regionalny program informacyjny oprócz dawki najważniejszych informacji z regionu od września oferuje też widzom rozmowę polityczną. 

– Jest w czym wybierać – zapewnia Maria Bartczak. – Staraliśmy się tak przygotować naszą ofertę, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. 

Prestiż  
Październik 2014