Wojna do odsłuchu

"Błękitna Pustynia" autorstwa dziennikarza Radia Szczecin, Rafała Molendy jest fabularyzowanym reportażem wojennym, opowiadającym o wydarzeniach, jakie miały miejsce w trakcie XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Autor

Aneta Dolega

Ten mocny i realistyczny tekst zaadaptował w formie audiobooka Krzysztof Czeczot, specjalista od tego rodzaju produkcji radiowych. Jego dzieło zostało zakwalifikowane do konkursu Prix Europa 2014 w kategorii Radio Fiction.

- Może ten audiobook pomoże zrozumieć, co takiego dzieje się w trakcie misji w realiach „człapiącej” wojny, kiedy nie wiemy skąd tak naprawdę przychodzi zagrożenie - mówi Rafał Molenda. - Ten tekst jest hołdem dla dwóch chłopaków, którzy tam zostali i nigdy już nie wrócą do domu.

W realizacji audio w rolach głównych wystąpili znakomici aktorzy, m. in. Robert Więckiewicz, Olga Bołądź, Łukasz Simlat i Jakub Gierszał. W listopadzie słuchowisko pojawi się na antenie radia, ale jego oficjalna premiera będzie miała miejsce w Filharmonii Szczecińskiej już 29 października. Robert Więckiewicz przeczyta fragmenty „Błękitnej pustyni”. Towarzyszyć mu będą muzycy Filharmonii, którzy zagrają kompozycje autorstwa Adama Walickiego. 

Prestiż  
Październik 2014