Wernisaż na billboardach

To pierwsza taka akcja w Szczecinie. Na ponad dwudziestu bilboardach położonych w różnych punktach miasta można zauważyć piękne prace. Nie jest to reklama, ale wystawa obrazów Eweliny Marteniak. 

Autor

Andrzej Kus

– Są to prace z serii „Trzy kolory lata” i „Esencje” – mówi Ewelina Marteniak. – Obie serie to kontynuacja mojej artystycznej drogi, fascynacji kolorem i naturą. Moje malarstwo jest formą przeżywania i przepuszczania przez siebie piękna, które odbieram, opowiedzenia o tym kolorem. Interesuje mnie też to, co niewidzialne aczkolwiek odczuwalne, informacje zawarte w wodzie, zapachach, przepisanie rytmu muzyki na język barw. Malowanie to rytuał tworzenia, gdzie najważniejsza jest koncentracja i szacunek do każdej cząstki świata.

Nietypowa wystawa powstała w porozumieniu ze szczecińskim odziałem firmy Stroer. Obrazy znajdują się na bilboardach niemal w każdej części miasta: od placu Rodła, al. Wyzwolenia, ul. Mieszka I, aż po ul. Ku Słońcu, ul. Walecznych w Zdrojach czy ul. Wiosenną. Każdy z nich jest podświetlony, dzięki czemu wieczorami jeszcze bardziej przykuwa uwagę. 

- Nośniki reklamowe są w całości pokryte obrazami. Widnieje na nich również mój podpis, ale trzeba się mocno wpatrzeć, by go dostrzec. Każda z prac ma za zadanie zachęcić do refleksji, zastanowienia, do kontaktu ze sztuką w nowy, zaskakujący sposób. Liczę na to, że forma mojej wystawy przypadnie mieszkańcom do gustu - podsumowuje Marteniak. 

Wszystkie prezentowane obrazy można zobaczyć na stronie www.marteniak.com 

 
Prestiż magazyn szczeciński
2( 79)
luty'15