Twój osobisty kierowca

Prywatny kierowca, które zawiezie nas tam gdzie chcemy, dyskretnie, szybko, bezpiecznie, świetnym samochodem i w komfortowych warunkach? Nie trzeba być milionerem by jeździć luksusowym autem z szoferem. Szczecińska firma Get Ride spełnia te marzenia - mówią z przekonaniem właściciele Kamil Martyniuk i Wojciech Pelczyk.

Autor

Aneta Dolega

Skąd pomysł na tego rodzaju usługę?

Dostrzegliśmy, że rynek przejazdów indywidualnych i dostępność do zamawiania tego typu usług jest w Polsce słabo rozwinięty w odróżnieniu od państw zachodnich. Wystarczy spojrzeć na parkingi europejskich lotnisk, aby dostrzec różnicę. Stoi tam przynajmniej kilka samochodów w klasie Premium, które czekają na klienta. Widząc, że jest popyt i zainteresowanie tego typu usługą, postanowiliśmy przygotować system rezerwacyjny, infrastrukturę oraz całe zaplecze logistyczne, aby z powodzeniem świadczyć usługi przewozów indywidualnych w Polsce. 

W jaki sposób działacie?

Stworzyliśmy specjalną platformę do zamawiania przejazdów, umieściliśmy ją na naszej stronie internetowej, gdzie w bardzo prosty sposób można zarezerwować przejazd i opłacić go. Możemy to wykonać przez komputer, telefon czy tablet, tak by cała rezerwacja nie trwała dłużej niż minutę. Można na stronie założyć konto użytkownika, zbierać punkty, korzystać z oferty „Last Minute”. 

To nie jest usługa dla każdego klienta. Nie baliście się ryzyka, że ten rodzaj transportu po prostu nie znajdzie odbiorców?

Nie baliśmy się, ale mocno analizowaliśmy rynek. I po trzech miesiącach funkcjonowania, udało nam się pozyskać kilkadziesiąt firm oraz osiągnąć wysoki poziom przewozów klienta biznesowego. Wbrew pozorom w Szczecinie i jego okolicach jest bardzo dużo biznesu, który korzysta z tego rodzaju usług dla swoich pracowników, kadry menadżerskiej i przyjezdnych gości. Ci zaś oczekują europejskiego standardu, czyli nie zwykłych taksówek, a przejazdu indywidualnego w biznes klasie. W naszej ofercie każdy znajdzie cos dla siebie. Wynika to ze zróżnicowania oferty pod kątem klasy świadczonej usługi.

Taki rodzaj transportu kojarzy się z luksusem, co z myśleniem w stylu „czy mnie na to stać?” 

Tak jak wspomniałem stworzyliśmy trzy klasy: Business, Business VAN oraz First class. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z ofert „Last Minute”, które są umieszczane na naszym serwisie internetowym, a do zarejestrowanych użytkowników przesyłamy bieżące oferty na maila. Jeżeli klient nie znajduje pasującego mu terminu przejazdu z ofert „Last Minute” ma możliwość przesłania do nas zapytania, a my w miarę możliwości przygotujemy specjalną ofertę cenową. Podsumowując, jeżeli ktoś szuka przejazdu w niskiej cenie u nas ją znajdzie.

W takim razie, dla kogo ten rodzaj podróżowania jest najlepszy?

To dobra usługa dla osób, które do tej pory często korzystały z taksówek, czy z prywatnych samochodów. Jest wygodna, oszczędna, nie musimy martwić się o benzynę, miejsce parkingowe, o czas podróży i jego komfort. Dodatkowo, wracając np. z dalekiej podróży nie musimy zmęczeni przesiadać się do własnego auta, tylko zostajemy zawiezieni do celu w bardzo wygodnych warunkach. Taki transport daje możliwość pracy podczas podróży. Internet w samochodzie działa w Polsce i na terenie UE. Mamy więcej wolnego czasu dla siebie. Największą część klientów stanowi klient biznesowy, druga grupa to klienci indywidualni z Warszawy, Poznania, ale też szczecinianie.

Jak wygląda rezerwacja? Czy o każdej porze można u was zamówić samochód z kierowcą?

Co do zasady przejazd należy rezerwować z 24 godzinnym wyprzedzeniem, ale jeśli samochód będzie potrzebny na sześć godzin przed podróżą to nie powiemy „nie”. Wielu klientów korzysta z rezerwacji on-line. Jest prosta, intuicyjna i można jej dokonywać 24/7. 

W takim razie, jakie auta mamy do dyspozycji i jak daleko możemy nimi zajechać?

Jeździmy BMW, serii 7, serii 5 oraz Mercedesem Viano i E-klasą. W każdym samochodzie jest Internet. Dodatkowo znajdziemy napoje, świeżą prasę. W opcji First class spełnimy też inne życzenia klienta, jeśli będzie miał takie. Działamy na zasadzie concierga. Co do odległości to dowozimy klientów właściwie w każdy zakątek Europy. 

 

Na co jeszcze stawiacie prowadząc Get Ride?

Stawiamy na kierowców. Nie tylko są świetnym driverami. Dyskretni, znają języki obce, pomogą w wielu sytuacjach, można powiedzieć, że zaopiekują się klientem. Podstawą naszej firmy jest kierowca, nie samochód. To oni są na wagę złota.

Prestiż  
Kwiecień 2015