Wielka gwiazda z wielkim sercem

Kasia Bujakiewicz sprzedała „w sieci” swoją unikalną torebkę zrobioną z klocków. Pieniądze przekazała dla podopiecznych Drużyny Szpiku. – Staram się pomagać jak tylko potrafię, mówi aktorka. - Chciałabym by ludzie zrozumieli, że oddanie szpiku ani nic nie boli ani nie kosztuje. Możemy jedynie uratować komuś życie.

Autor

Andrzej Kus

– Mam taką zasadę: tam, gdzie jest mnóstwo fotoreporterów zawsze kombinuję i próbuję przemycić jakąś akcję. Zainspirował mnie Brad Pitt, który od lat pomaga w podobny sposób – opowiada aktorka. – Kiedyś Yuliya Babich uszyła mi sukienkę Drużyny Szpiku (Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczkę – przyp. red.). Oczywiście można mnie było w niej zobaczyć. Sukienka była doskonałą promocją drużyny. Teraz Marcin Kulak wpadł na pomysł, by przygotować torebką z takim samym napisem. Zaprojektowały ją i wykonały dziewczyny z Agabag. Z torebką wyszłam podczas prezentacji ramówki stacji TVN. Wszystko było zamierzone i dokładnie przemyślane. Chodzi mi o jedną prostą rzecz – by rozmawiać o tym, czym jest Drużyna Szpiku. Ciągle boimy się oddawać krew, nie mam pojęcia dlaczego. To nic nie kosztuje. Oddanie szpiku polega jedynie na przetoczeniu krwi, co jest absolutnie bezpieczne i bezbolesne.

Torebka zrobiła prawdziwą furorę. Wykonana jest z białych i czerwonych klocków. To jedyny taki egzemplarz. Na Allegro została wylicytowana za 1225 złotych.

– Prawda jest taka, że w moim świecie skupiamy się wyłącznie na sobie. Jesteśmy popularni i naszym obowiązkiem jest pomagać, również w taki sposób. Wiem, że szpik oddali już Maciek Stuhr czy didżej Kalwi. Warto też zaznaczyć, że rejestracja jest doskonałą okazją do sprawdzenia swojego stanu zdrowa. Za darmo można zrobić szczegółowe badania krwi – zachęca.

W życiu Kasi Bujakiewicz nieustannie przewija się wątek szczeciński. Sympatyczna aktorka mieszkała przed laty w Szczecinie, pracowała w Teatrze Współczesnym. Obecnie jej główną projektantką jest szczecinianka Sylwia Majdan. 

Prestiż  
Kwiecień 2015