Erotyka samochodowa

Gdyby ktoś zapytał mnie o 10 najładniejszych samochodów, pewnie jednym tchem wymieniłbym 9 klasyków i Jego. Modernistyczne, włoskie dzieło sztuki o niezwykłej urodzie - Maserati Gran Turismo.

Włoskie samochody sportowe najczęściej kojarzone są z Ferrari lub Lamborghini. Te są głośne, ekstremalne i wyzywające. Jeśli natomiast szuka się osiągów, ale także elegancji, dyskrecji i komfortu należy zwrócić się w kierunku Maserati. 

Gran Turismo to pełnoprawne, 4 miejscowe coupe o niezwykłej stylistyce, łączącej agresję i dynamizm z elegancją i subtelnością, zaprojektowane przez studio Pininfarina. Samochód jest niewiele mniejszy od Porsche Panamera i ma prawie 4,9 metra długości. 

Układ napędowy jest klasyczny, oznacza to silnik umieszczony z przodu i napęd na tylne koła. Pod maską wersji Gran Turismo S pracuje silnik o pojemności 4.7 litra i mocy 440 koni mechanicznych, pozwalający przyspieszyć do 100 km/h poniżej 5 sekund i maksymalnie osiągnąć 295 km/h. Silnik współpracuje z sekwencyjną skrzynią biegów MC-Shift w układzie transaxle. Umożliwia ona jazdę w trybie w pełni automatycznym lub z ręczną zmianą przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy. 

Do prowadzenia Gran Turismo S nie potrzeba licencji wyścigowej. Samochód mimo dużej mocy nie jest tak trudny do okiełznania, jak niektóre Ferrari z centralnie umieszczonym silnikiem. Często spotkać się można z określeniem „tam gdzie kończy się Maserati, zaczyna się Ferrari”. To samochód który dodaje blasku i szyku. Nie jest zabawką. Wymaga szacunku i respektu, ale potrafi się pięknie odwdzięczyć. Komfortowy, wręcz luksusowy na co dzień, ale może też przyprawić o gęsią skórkę i wyzwolić jedyne w swoim rodzaju emocje, których próżno szukać w BMW M3 czy Mercedesach AMG. Mimo nowoczesnego wyposażenia czuć w nim ducha dawnych samochodów klasy GT, a on sam godnie reprezentuje legendę Maserati w XXI wieku. 

To samochód dla dżentelmena, który prowadzi go w skórzanych rękawiczkach i używa drogich perfum, a na fotelu pasażera towarzyszy mu życiowa partnerka. Jednonocne eskapady do klubu nie są w jego stylu. Jest stały w uczuciach i bardzo często zostaje ze swoim kierowcą na długie lata. Takie właśnie jest Maserati, uzależnia i kiedy raz się go spróbuje, nie chce się tego zmieniać.