Zmysłowe błyskotki

Szczecin regatami stoi albo raczej pływa i to w mistrzowskim stylu. Przed nami kolejne spektakularne wydarzenie związane z wodą, rywalizacją i żaglami.

Autor

Aneta Dolega

Tym razem na Jeziorze Dąbskim nie zabranie ani emocji sportowych, ani tych związanych z podziwianiem wyjątkowych jednostek pływających. Już 12 i 13 września Yacht Klub Polski Szczecin zaprasza na Regaty YKP Szczecin Cup 2015. Na miłośników zmagań na wodzie czekają dwie trasy do pokonania. W sobotę Regaty zostaną rozegrane pomiędzy Szczecinem a Lubczyną, natomiast w niedzielę 13 września trasa będzie przebiegać w przeciwnym kierunku, czyli Lubczyna - Szczecin. Szczegóły przebiegu trasy określi arcyważna Instrukcja Żeglugi. Na zwycięzców czeka Puchar Mariny Club.

Dodatkową atrakcją imprezy będzie świętowanie z okazji rozbudowy marin OSiR Goleniów oraz Marina’Club. W czasie wydarzenia podziwiać będzie można także Oldtimery KLR, czyli stalowe i drewniane jachty zbudowane do 1970 r. Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. 

Prestiż  
Wrzesień 2015