Witam. Mam 45 lat. 10 miesięcy temu poddałam się pierwszy raz zabiegowi ujędrnienia ust kwasem hialuronowym. Zauważyłam, że moje usta zaczynają już wiotczeć. Czy ten zabieg mogę powtarzać cały czas bez uszczerbku na zdrowiu i czy zawsze powracają one do pierwotnego stanu. Ile powinien utrzymać się taki efekt.  Kamila.

Nasze usta, jak reszta skóry ulegają starzeniu, są one szczególnie narażone na ten proces, ze względu na specyficzną budowę, jak również z powodu naszych nawyków i nałogów. Ujędrnianie bądź też "rozsądnie objętościowo" powiększanie ust dobrej jakości kwasem hialuronowym nie powinno dawać w późniejszym czasie efektu wiotczenia warg. Podając odpowiednią ilość preparatu, usta stają się bardziej pełne jędrne i nawilżone, efekt ten utrzymuje się około roku. Czas ten uzależniony jest od ilości podanego wypełniacza oraz jego gęstości. Usta nie powrócą zupełnie do pierwotnego stanu, ponieważ podawany preparat pobudza naturalne procesy produkcji nowych włókien kolagenowych, przez co nasze wargi naturalnie dłużej cieszą się młodzieńczym wyglądem.  Zabiegi zazwyczaj powtarza się z częstotliwością mniej więcej raz do roku. Jeżeli zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza, na najwyższej jakości preparatach nie ma najmniejszych obaw o uszczerbek na zdrowiu. 

 

Korzystam z zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat. Zabiegi, którym się poddaję dotyczą wypełnienia bruzd nosowych. Ostatnim zabiegiem były nici, jeszcze wcześniej kwas hialuronowy. Zauważyłam, że dodatkowo mam opadające policzki. Jaki zabieg mogę wykonać dodatkowo na ten defekt. Czy mogę jednocześnie poddać sie kilku zabiegom na twarz w jednym czasie.

Preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego, świetnie sprawdzają się w uzupełnianiu ubytków objętości, jednak nie stymulują wystarczająco skóry oraz nie zahamują procesów wynikających z grawitacji. 

W tym celu warto dodatkowo pobudzać fibroblasty, komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny w skórze, co wpłynie na jej zagęszczenie oraz poprawę napięcia. Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z takich zabiegów, ponadto połączona z osoczem bogatopłytkowym uaktywnia skórę do intensywnej regeneracji. Poprawę owalu oraz przeciwdziałanie zmarszczkom grawitacyjnym dadzą wszelkiego rodzaju termoliftingi wykorzystujące zróżnicowane technologie, takie jak fale radiowe, podczerwień czy ultradźwięki. Terapia skojarzona daje najlepsze rezultaty, dlatego też nie tylko można, ale wskazane jest łączenie różnych zabiegów i terapii. Warto pamiętać korzystając z usług zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, aby terapie przeprowadził wykwalifikowany personel oraz używana aparatura była najwyższej jakości, ma to znaczenie na efektywność zabiegów oraz bezpieczeństwo pacjenta.

 

Prestiż  
Wrzesień 2015