Damian na medal

Kolarz Damian Zieliński reprezentujący Piasta Szczecin, nie wraca z mistrzostw Europy bez medalu. W imprezie, która odbyła się w szwajcarskim Grenchen, Zieliński wywalczył brązowy medal w sprincie. 

Autor

Jerzy Chwałek

To już ośmy medal szczecińskiego kolarza w mistrzostwach Europy seniorów. Wynik osiągnięty w Grenchen daje mu realne szanse na start w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

– Będę walczył o kwalifikację w sprincie indywidualnym – mówi Zieliński. – Żebym pojechał do Rio, muszę być w pierwszej piątce sprinterów w Europie, co praktycznie mi się udało, a także wśród pierwszych dziewięciu kolarzy w rankingu światowym. 

Czy Zielińskiemu uda się po raz trzeci w karierze pojechać na Igrzyska Olimpijskie, okaże się po mistrzostwach świata, które odbęda się w marcu przyszłego roku.

– Medal, który zdobyłem w Grenchen dedykuję trenerowi Zygfrydowi Jaremie, który obchodzi 40-lecie pracy trenerskiej – dodaje Zieliński. 

Ten sezon jest wyjątkowo udany dla kolarzy Piasta, którzy łącznie w imprezach mistrzowskich w kraju i za granicą wywalczyli 18 medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Na następcę Zielińskiego wyrasta Mateusz Miłek, który zdobył medale w sprincie drużynowym, zarówno w mistrzostwach świata, jak i Europy.  

Prestiż  
Listopad 2015