Spotkanie Klaudii i Ojca Świętego

Klaudia Ungerman, modelka i nasza Miss Polski z 2008 roku odwiedziła Watykan. Stanęła twarzą w twarz z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Autor

Andrzej Kus

galeria

Tej wycieczki Klaudia nie zapomni do końca życia. Wybrała się z mężem i przyjaciółmi na pielgrzymkę do Watykanu. Nie spodziewała się, że wyjazdowi będzie towarzyszyło aż tyle niezapomnianych przeżyć. 

– Pojechaliśmy z naszym przyjacielem księdzem, który pracuje w Anglii i organizuje takie wyjazdy. Trafiliśmy na audiencję u Ojca Świętego dla młodych małżeństw. Nikt jednak nie gwarantował nam, że ktokolwiek będzie tak blisko Papieża – opowiada podekscytowana dziewczyna. – Na 250 par były tylko cztery z Polski. Usiedliśmy za ołtarzem i później okazało się, że to maksymalnie 40 metrów od samego Franciszka. Cały plac Św. Piotra i Pawła były wypełniony ludźmi. Gdy wjechał Papa Mobile zrobił się wielki gwar. Ustawiliśmy się w rzędach za ołtarzem. Pomyślałam, że muszę się dostać jak najbliżej.  

Udało się. W momencie, gdy Papież się zbliżył Klaudia wykrzyknęła, że przesyła pozdrowienia z Polski. 

– Wtedy popatrzył na mnie i zapytał czy dobrze usłyszał. Podał mi dłoń, pobłogosławił. Byłam strasznie zestresowana ale szczęśliwa. Ciągle się uśmiechał, był mega pozytywny. Otrzymaliśmy pamiątkowy obrazek. 

W bazylice Św. Piotra i Pawła Klaudia z mężem wzięli udział we mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II. 

 
Prestiż magazyn szczeciński
10( 87)
Listopad'15
gajda